Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Zlatna boginja, pehar namenjen pobedniku Svetskog prvenstva u fudbalu - Sputnik Srbija

Mundijal 11. dan – Poznata još dva para osmine finala

Francuska i Australija završile su posao u grupi D, a u osmini finala pridružile su im se Argentina i Poljska, što obećava uzbudljiv nastavak takmičenja. Iza nas je zanimljiva fudbalska sreda na Mundijalu u Kataru.
Sve utakmice 11. dana Mundijala mogli ste da pratite uz Sputnjik.
„Dugo smo razgovarali, veoma dugo“ – Albanac savetuje brata „Švajcarca“
Tunis - Francuska, Svetsko prvenstvo u Kataru - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2022
Katar 2022
Istorijska osveta – bez nagrade /foto/
22:13 30.11.2022
Dragoslav Stepanović - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2022
Katar 2022
Stepijeva kontra: Znajte jednu stvar – kritikuje se kad se pobeđuje, a ne kada se gubi!
Ibraima Konate - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2022
Katar 2022
Bešte noge odatle – stiže Konate! /foto/
22:12 30.11.2022
Pozdrav sa podignuta tri prsta  - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2022
Katar 2022
Od Herceg Novog do Bara i Pljevalja navijaju za Srbiju – neki znaju i ko daje gol Švajcarcima
22:09 30.11.2022
90'+10' – Kraj mečeva u grupi C!
Argentina - Poljska, Svetsko prvenstvo - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2022
Katar 2022
Moćna Argentina „pobegla“ od Francuske, Poljska se provukla za gol do nokaut faze
21:57 30.11.2022
90' – Poslednja nada za Meksiko
Gotov je meč Argentine i Poljske (2:0), sada samo gol Meksiku donosi nokaut fazu iako je primio gol za 1:2.
21:43 30.11.2022
80' – Strepe Poljaci i Meksikanci
Trenutno su po svim parametrima izjednačeni na drugom mestu, da će ako ostane ovako odlučivati manji broj žutih kartona. Tu je Poljska u prednosti.
21:28 30.11.2022
68' – Gol za Argentinu!
Hulijan Alvarez je strelac. Enco Fernandez je asistirao napadaču Mančester sitija koji je povisio rezultat na 2:0.
21:25 30.11.2022
63' – Argentina gazi!
I pored vođstva Gaučosi žele još jedan pogodak kako im se ne bi ponovila Saudijska Arabija. Napadaju u talasima ka golu Poljaka koji ne mogu da se sastave iako bi morali da počnu da napadju jer Meksiko nadire...
21:15 30.11.2022
53' – Meksiko lako do 2:0
Golovima Martina i Čaveza, Sombrerosi stižu do dva gola prednosti protiv Saudijske Arabije. Opet, ne mogu do drugog mesta iako imaju po četiri boda, jer Poljska drži bolju gol-razliku za jedan pogodak.
21:07 30.11.2022
46' – Gol za Argentinu!
Strelac je Aleksis Makalister. Sjajna reakcija veziste Brajtona na centaršut Moline za radost Argentine.
20:52 30.11.2022
45' – Kraj prvog poluvremena!
Uprkos dominaciji Argentina nije uspela da slomi otpor Poljske. Čak 14 udaraca Gaučosa i neverovatnih devet odbrana golmana Ščensnog (i penal) doveli su do ludila Mesija i kompaniju. Nema golova i na meču S. Arabija - Meksiko...
20:39 30.11.2022
39' – Brani Ščensni penal Mesiju!
Potvrdilo se staro pravilo da penal ne treba da izvodi onaj nad kim je napravljen faul. Šutirao je Mesi u desnu stranu, ali ga je Poljak pročitao.
20:38 30.11.2022
35' – Ščensni skrivio penal!
Još jedna sjajna odbrana posle akcije Makalistera i Hulijana Alvareza, ali je potom napravio penal nad Mesijem koji je potvrđen u VAR sobi.
20:33 30.11.2022
32' – Di Marija!
Probao je iz kornera da savlada klupskog druga Ščensnog. Dobra odbrana golmana Poljske.
20:29 30.11.2022
28' – Akunja!
Sjajno je natrčao na loptu i raspalio levicom tik pored stative. Sreća za Poljake.
20:21 30.11.2022
20' – Bez golova!
Velika borba između Argentine i Poljske, ali bez velikih prilika za sada. Na drugoj utakmici Meksiko dominira protiv Saudijske Arabije, ali je i tamo 0:0.
20:11 30.11.2022
10' – Mesi!
Prvi pokušaj desnom nogom je bio slab, ali ovaj drugi levom posle prodora opasniji. Ščensni je odbranio nekako, korner za Argentinu.
20:00 30.11.2022
1' – Utakmice su počele!