Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Nemačka i Španija - Sputnik Srbija

Mundijal, 8. dan – Dva iznenađenja, goleada Hrvata i remi u derbiju!

Osmi dan Mundijala u Kataru donosi utakmice u Grupa E i F. U prvom meču Kostarika je dobila Japan, dok je posle toga Maroko iznenadio Belgiju. Hrvatska je nadigrala Kanadu sa 4:1, dok je derbi večeri bio rezervisan za Španiju i Nemačku koje su odigrale 1:1. Sve susrete ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
Dan je otvoren iznenađenjem jer je Kostarika uspela da savlada Japan koji je u prvom kolu šokirao Nemačku.
Kostarika Fuler - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2022
Katar 2022
Kostarikanci se branili, pa šokirali Japance iz jedinog šuta u okvir gola!
Usledio je još jedan šok, vremešna ekipa Belgije nije uspela da se izbori sa rastrčanim Marokancima koji su slavili sa 2:0.
Belgija - Maroko - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2022
Katar 2022
Crveni đavoli zasluženo dobili po nosu
Šlager dana bio je duel Hrvatske i Kanade, severnoamerička ekipa je povela, ali je usledio preokret začinjen sa četiri gola u mreži Milana Borjana.
Kanada i Hrvatska - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2022
Katar 2022
Ekspresni preokret Hrvata preveliki zalogaj za Borjanove Kanađane
A u derbiju dana nije bilo pobednika, Nemačka i Španija su postigle po gol i osvojile po bod.
Nemačka i Španija - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2022
Katar 2022
Zlatne izmene obeležile derbi – Nemci slave remi, Španci ispustili pobedu!
21:55 27.11.2022
96’ – Kraj! Nerešeno!
Utakmica je okončana sa nerešenih 1:1.
21:53 27.11.2022
95’ – Kakva šansa!
Sjajan trk Sanea po levom boku, ali je otišao isuviše do linije i izborio je samo korner.
21:48 27.11.2022
90’ – Još šest minuta!
Ima vremena za obe ekipe!
21:47 27.11.2022
89’ – Morata opasan!
Sjajan prodor i pokušaj šuta, ali i odlična reakcija odbrane Nemačke.
21:41 27.11.2022
83’ – Gol za Nemačku!
Bomba Filkriga iz kaznenog prostora, Simon nije mogao ništa da uradi!
Nerešeno je, 1:1!
21:38 27.11.2022
81’ – Ništa!
Kimih je imao dobru priliku iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali samo do živog zida.
21:37 27.11.2022
80’ – Nemci srljaju i traže penal!
Niz pokušaja, bez realizacije, a signalizirano je i igranje rukom Busketsa u kaznenom prostoru, što se i dogodilo, ali nije bilo reakcije sudija.
21:31 27.11.2022
74’ – Sjajni Simon!
Musijala je mogao da bira gde da plasira loptu u gol, ali je na kraju pucao pravo u Simona!
21:30 27.11.2022
73’ – Velika prilika za Nemce!
Musijala je pobio po desnim boku, ali je Filkrug bio nešto sporiji u kaznenom prostoru.
21:23 27.11.2022
65’ – Kakva šansa!
Promenio se odnos snaga, sada Španija vreba iz kontrapada, Asensio je imao šut za gol, ali je sve promašio!
21:19 27.11.2022
62’ – Španija vodi!
Briljantna akcija i gol za Moratu koji je ušao u igru pre svega osam minuta!
21:14 27.11.2022
56’ – Najbolja šansa za Nemce!
Pritisak sa jedne se preneo na drugu stranu, Gundogan je dodao loptu Kimihu, a odličan šut je zaustavio Simon!
21:11 27.11.2022
54’ – Tores ide napolje
Ništa nije pokazao u igri, na terenu je Alvaro Morata.
21:09 27.11.2022
50’ – Loše...
Raum je imao dobru poziciju za centaršut, ali je Španija odlično formirala ofsajd-zamku pa ni Musijala nije stigao do lopte.
21:08 27.11.2022
47’ – Dve opasnosti
Po jedna na obe strane, Asensio je pokušao da plasira loptu u šesnaesterac Nemačke, Nojer je reagovao odlično, a potom je Miler imao nameru da prevari Albu u kaznenom prostoru Španije, ali nije uspeo u tome.
20:51 27.11.2022
45’ – Poluvreme bez golova!
Španci su napadali dugo, dugo, imali su šanse preko Olma i Toresa, ali je Nemačka bila opasnija i to posle kontranapada i prekida.
U 39. minutu poništen je gol Ridigera, a velike prilike imao je Gnabri.
Uprkos svemu – egal bez golova!
20:47 27.11.2022
45’ – Nezgode na obe strane!
U oba kaznena prostora su se stvorile gužve za svega nekoliko minuta, Nemačka je preuzela inicijativu, ali je i Španija imala šansu.
20:40 27.11.2022
39’ – Poništen gol Nemačke!