Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Crveni đavoli zasluženo dobili po nosu

© AP Photo / Frank AugsteinBelgija - Maroko
Belgija - Maroko - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2022
U drugom duelu dana na Mundijalu u Kataru sastali su se Belgija i Maroko, a Marokanci su potpuno zasluženo stigli do pobede i iznenađenja - 2:0 (1:0).
Prvi gol za Marokance postigao je Sabiri u 73. minutu utakmice. I to jako lep, iz slobodnog udarca. A drugi Abuhlal u 92. minutu za overu velike pobede.
U prvom poluvremenu Belgija je bila bolja, ali Maroko je imao opasnije šanse.
Prvo je zapretio preko Hakimija u 35. minutu, da bi potom u 46. Hakim Ziješ postigao pogodak, bacio u očaj protivnika, ali je taj pogodak na kraju bio poništen.
VAR je reagovao i ispostavilo se da je u pitanju bio ofsajd, pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.
U nastavku je Belgija probala odmah da stigne do prednosti, ali Eden Azar nije imao dovoljno koncentracije u završnici.
Ali, u 73. minutu Maroko je stigao do gola koji nije poništen, Sabiri je bio strelac pa su Crveni đavoli upali u problem.