Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Ekspresni preokret Hrvata preveliki zalogaj za Borjanove Kanađane

© AP Photo / Aijaz RahiKanada i Hrvatska
Kanada i Hrvatska - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2022
Jedan od interesantnijih mečeva u dosadašnjem delu Mundijala odigrali su Hrvatska i Kanada. Na kraju su naše komšije stigle do pobede od 4:1 (2:1) i to posle preokreta. Ubedljiva predstava, nema šta.
Bio je ovo poseban meč za Milana Borjana, momka rođenog u Kninu, a koji nastupa za Kanadu. Branio je odlično, ali nije imao rešenje za Andreja Kramarića koji je postigao dva gola.
Kanada je povela posle samo 68 sekundi meča, delovala bolje na startu, ali je u finišu poluvremena Hrvatska za samo osam minuta preokrenula.
Dejvis je doveo Kanađane u prednost već u 2. minutu i delovalo je da će se Hrvati teško oporaviti od tog udarca.
Ali, nastavili su da igraju u svom ritmu i prvo izjednačili preko Kramarića, a onda i preokrenuli golom Livaje pred odlazak na odmor na poluvremenu.
Osorio je u nastavku imao sjajan pokušaj, pa je potom Borjan skinuo gotovo siguran gol Kramarića. Zatim je i Livaković odbranio udarac Dejvida.
Na kraju je Kramarić stavio tačku na meč, a pridružio mu se Majer u 94. minutu.
Selektor fudbalera Srbije Dragan Stojković Piksi  - Sputnik Srbija, 1920, 27.11.2022