Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Navijači Velsa - Sputnik Srbija

Mundijal 2. dan: Goleada i sjajan derbi, a imamo i prvi remi

Završen je i drugi dan Mundijala u Kataru. Počeo je utakmicom između Engleske i Irana (6:2), potom je Holandija nadigrala Senegal sa 2:0, a u duelu SAD i Velsa viđen je i prvi remi - 1:1.
Drugi dan Mundijala u Kataru počeo je pravom goleadom. Engleska je nadigrala Iran sa 6:2 i pitanje je da li će biti još utakmica sa osam postignutih golova na ovom šampionatu.
Engleska i Iran - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Katar 2022
Engleskih šest lakih komada i istorija za Iran u utakmici od skoro dva sata!
Potom je usledio derbi između Senegala i Holandije koji je završen pobedom Lala od 2:0, mada je lako moglo da bude i drugačije.
Holandija i Senegal - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Katar 2022
Dva momenta su odlučila prvi derbi Mundijala!
U poslednjoj utakmici dana SAD i Vels igrali su 1:1, a Vels će biti zadovoljniji sa ovakvim ishodom jer je do gola stigao tek u 82. minutu i to sa bele tačke.
SAD - Vels - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Katar 2022
Bejl iz penala pokvario planove Amerikancima
Očekivanja pred utakmicu Srbije i Brazila izneo je i Milan Lane Jovanović, bivši srpski reprezentativac i strelac onog gola protiv Nemačke 2010. godine.
Milan Lane Jovanović proslavlja gol protiv Nemačke u grupnoj fazi Svetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici 18. juna 2010. - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Katar 2022
Lane Jovanović: Da su se primenjivali isti aršini kao prema Rusiji, Amerika ne bi igrala 50 godina
Sva dešavanja iz Katara mogli ste da pratite u dnevnom blogu na Sputnjiku.
14:47 21.11.2022
/Vea 36 - Bejl 82pen/
/Gakpo 85, Klasen 99/
/Belingem 34, Saka 43, 62, Sterling 45, Rašford 71, Griliš 90 - Taremi 65, 102pen/
22:00 21.11.2022
KRAJ UTAKMICE
Katar 2022
21:41 21.11.2022
81' – GOL - 1:1!
Bejl je izveo penal i poravnao rezultat! Vels se izvukao!
21:40 21.11.2022
80' – Penal za Vels!
Oboren je Geret Bejl, bio je to start sa leđa i dosuđen je penal.
21:37 21.11.2022
77' – Utakmica pala u ritmu
Meč je potpuno pao u ritmu, nema velikih šansi, a to naravno više odgovara Amerikancima.
21:24 21.11.2022
65' – Dejvis u šansi, zatim i Mur
Dejvis je imao najbolju šansu na meču za Velšane, ali nije uspeo do gola. Potom i Mur maši posle kornera.
21:17 21.11.2022
56' – Vels mora otvorenije
Dosta je Vels igrao povučeno, jasno je Zmajevima da moraju da napadnu ako žele nešto da promene.
21:08 21.11.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme
Počelo je drugo poluvreme susreta SAD i Velsa, za sada Ameri vode sa 1:0 golom Timotija Vee.
20:50 21.11.2022
45' – Poluvreme – 1:0
Posle 45 minuta igre SAD vode sa 1:0 protiv Velsa u poslednjoj utakmici dana. Zmajevi zaista nisu mnogo pokazali do sada.
20:36 21.11.2022
36' – Amerikanci vode
Sjajna akcija Amerikinaca, Vea je strelac, SAD vodi 1:0! Inače, Vea je sin čuvenog Žorža Vee.
20:22 21.11.2022
21' – Vels igra svoju igru
Ne može se reći da Vels igra ofanzivno, ali strpljivi su Zmajevi i čekaju svoju šansu. Amerikanci imaju loptu u nogama.
20:11 21.11.2022
9' – Dobre šanse za SAD
SAD napada, Vels se brani i imali su Zmajevi šanse. Prvo je Vea poslao loptu pred gol i umalo je došlo do autogola, ali je Henesi odbranio. Nedugo zatim je Sardžent pogodio stativu.
20:04 21.11.2022
4' – Slobodan udarac Pulišića
Imao je Pulišić šansu da ubaci loptu na precizniji način, ali nije uspeo. Odbranio se tim SAD-a.
20:01 21.11.2022
1' – Utakmica je počela
Počeo je poslednji duel dana, videćemo kakav će biti ishod.
19:54 21.11.2022
Bora Čorba za Sputnjik „analizira“ Mundijal
Borislav Bora Đorđević - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Katar 2022
„Senegalci kad su pukli, Holanđane mučki tukli“: Bora Čorba za Sputnjik „analizira“ Mundijal
19:18 21.11.2022
Poznati su sastavi za meč SAD i Velsa
19:11 21.11.2022
Sledeći meč
Naredna utakmica biće obračun SAD-a i Velsa s početkom od 20 časova.
19:00 21.11.2022
Katar 2022
18:59 21.11.2022
99' – Klasen, Holandija vodi 2:0!
Kada je delovalo da će Holandija slaviti sa 1:0, Klasen je pogotkom u 99. minutu potvrdio trijumf Lala.
18:53 21.11.2022
91' – Osam minuta nadoknade
Dosta će se igrati još, osam minuta je nadoknada vremena. Toliko Senegal ima da izbegne poraz.
18:45 21.11.2022
85' – GOL – Vodi Holandija!
Kada je delovalo da će se utakmica završiti nerešenim ishodom 0:0, dogodio se Gakpo i pogodio za prednost Holandije! Sjajno se ubacio i dao gol glavom.