Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Bejl iz penala pokvario planove Amerikancima

© AP Photo / Ashley LandisSAD - Vels
SAD - Vels - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Fudbaleri SAD i Velsa odigrali su poslednji meč dana na Mundijalu, a on je završen rezultatom 1:1 (1:0). Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Gol za SAD postigao je Timoti Vea u 36. minutu, a odgovorio je Geret Bejl u 82. sa bele tačke.
Reprezentacija SAD je mnogo bolje startovala meč, čak i u devetom minutu bila vrlo blizu gola kada je Sardžent pogodio stativu.
Pre toga je golman Velsa Henesi sprečio mogući autogol.
Vels je igrao konzervativno, čekao je svoju šansu, a samim tim se Bejl i Remzi nisu videli previše u prvom poluvremenu. To im se obilo o glavu.
Igrao se 36. minut kada je Pulišić proigrao Timotija Veu, a sin čuvenog Žorža Vee doveo svoj tim u prednost.
U drugom delu utakmice Vels je morao da napadne, što baš i nije činio u mnogo navrata. Dejvis je promašio veliku šansu, ali je onda došla prava prilika.
Geret Bejl je oboren u 80. minutu, dva minuta kasnije je izveo penal i poravnao na 1:1.
Na kraju se to ispostavilo kao konačan rezultat.