Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Engleskih šest lakih komada i istorija za Iran u utakmici od skoro dva sata!

© AP Photo / Martin MeissnerEngleska i Iran
Engleska i Iran - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Fudbaleri reprezentacije Engleske ubedljivo su otvorili Svetsko prvenstvo pobedom nad Iranom od 6:2 u prvoj utakmici Grupe B.
Engleska je sa velikim motivom ušla u duel, ali na početku nije uspevala da pronađe ključ za mrežu Irana.
Najveća drama se dogodila upravo ispred nje, golman Alireza Bejranvand se sudario sa saigračem posle čega je sasvim izvesno doživeo potres mozga i pauza je trajala desetak minuta.
© AP Photo / Alessandra TarantinoGolman Irana
Golman Irana - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2022
Golman Irana
Bejranvand je morao napolje, a posle vremena bez igre sve je razdrmao Džud Belingem, dovevši Englesku u prednost u 34. minutu.
Vredi istaći, prethodno je Hari Megvajer imao dve velike šanse, ali je u oba navrata bio neprecizan, s tim što je u 32. minutu pogodio prečku.
Posle prvog gola veoma brzo je usledio i drugi, strelac je bio Bukajo Saka, sjajnim volejem.
Katar 2022
Sreća drugačija od drugih /foto/
Pred isticanje nadoknade vremena od čak 14 minuta treći gol za Englesku postigao je Rahim Sterling, a u finišu je Iran imao šansu, ali promene rezultata nije bilo.
Mirovalo je sve do 62. minuta kada je Saka postigao i drugi gol, počasni za Iran delo je Mehdija Taremija tri minuta, Markus Rašford u 71. minutu se upisao u strelce, u 90. je gol dao Džek Griliš, a istorijski drugi gol na jednoj utakmici za Iran na Mundijalima postigao je Taremi u 12. minutu nadoknade vremena.
© AP Photo / Alessandra TarantinoEngleska i Iran
Engleska i Iran
Prethodno je veliku priliku za Iran imao je Serdar Azmun u osmom minutu nadoknade drugog poluvremena, ali je Džordan Pikford savršeno odbranio i odbio loptu u prečku.
Kuriozitet je da je utakmica trajala gotovo dva sata, prvo poluvreme je trajalo 14 više od predviđenih, drugo deset zbog povrede i ukazivanja pomoći Megvajeru, a i dodatno je produženo zbog penala za Iran.