Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Otvaranje Mundijala - Sputnik Srbija

Mundijal, 1. dan: Od spektakla preko haosa zbog tehnologije do dobre vesti za Srbiju

Svetsko fudbalsko prvenstvo je svečano otvoreno u Dohi, spektakularnom ceremonijom na kojoj su predstavljeni učesnici takmičenja, zatim je odigrana prva utakmica, a u međuvremenu je stigla i dobra vest za Srbiju.
Ceremonija otvaranja je bila veliki zalogaj za domaćina, ali su uspeli da sprovedu sve bez većih problema, na opšte zadovoljstvo.
Navijačica - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Katar 2022
Fešta u Dohi: Svečano otvoren Mundijal! /video/
Usledila je uvodna utakmica u kojoj je domaća ekipa doživela poraz od Ekvadora (0:2), a videli smo i kako na delu izgleda rad VAR tehnologije.
Negde u tim momentima stigla je i dobra vest za Srbiju, Aleksandar Mitrović je obavio trening, prvi od poslednjeg okupljanja nacionalnog tima.
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Katar 2022
Mitrović trenirao! /foto/
Sva dešavanja sa prvog dana Svetskog prvenstva u fudbalu pogledajte hronološki u uživo prenosu Sputnjik sporta.
Sva dešavanja sa Mundijala pratite uz Sputnjik sport.
Gost u Miljanovom korneru pred Mundijal bio je srpski reprezentativac Filip Đuričić.
Poluvreme na utakmici Katar – Ekvador
Posle prvih 45 minuta Ekvador vodi golovima Valensije koji je postigao golove u 16. i 31. minutu.
Katar 2022
17:26 20.11.2022
Prvi penal na Mundijalu!
Na prvoj utakmici viđen je i prvi penal. Strelac prvog poništenog gola zatresao je mrežu sa bele tačke za prednost Ekvadora.
17:16 20.11.2022
Počela je prva utakmica Svetskog prvenstva 2022. godine!
Počeo je meč selekcije Katara i Ekvadora, a već u trećem minutu Ener Valensija je postigao gol. VAR je poništio gol zbog ofsajda.
Prvi meč Mundijala pratite na Sputnjiku.
Katar 2022
16:29 20.11.2022
Hvala Rusima!
Stefan Mitrović zahvalio se Rusima koji će navijati za reprezentaciju Srbije u Kataru.
Srpski fudbaler Stefan Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Katar 2022
Mitrović: Hvala Rusima!
16:18 20.11.2022
Prva konferencija srpske reprezentacije
Reprezentacija Srbije imala je i prvu konferenciju po dolasku u Katar.
Fudbaleri Srbije poziraju pred fudbalsku utakmicu između Srbije i Švedske na stadionu Rajko-Mitić u Beogradu 24. septembra 2022.  - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Katar 2022
Obraćanje Orlova pred Mundijal – „Piksi je neverovatan“
16:14 20.11.2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine zvanično je otvoreno!
Organizatori Mundijala priredili su pravi spektakl koji je obeležio otvaranje šampionata.
Katar 2022
Interesantni rezultati ankete Sputnjika – 14 odsto čitalaca veruje u svetsku titulu Srbije!
13:19 20.11.2022
Ekskluzivno: Baš je dobro biti Srbin!
Legendarni srpski roket i frontmen grupe „Riblja Čorba“ Bora Đorđević će za Sputnjik tokom Mundijala komentarisati utakmice u svom maniru - stihu i rimi. Čorba je napisao tekst himne srpskih fudbalera koja bi u narednim danima trebalo da dobije aranžman u narednim danima.
Bora Čorba je ekskluzivno Sputnjiku ustupio nekoliko strofa buduće himne.
 Koncert  Riblje čorbe na stadionu Tašmajdan - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Katar 2022
EKSKLUZIVNO Baš je dobro Srbin biti: Bora Čorba napisao himnu Orlova pred Mundijal
12:30 20.11.2022
Konferencija Srbije
Fudbalska reprezentacija održaće prvu konferenciju po dolasku u Katar, a izlaganje je zakazano za 15 časova i 30 minuta.
11:14 20.11.2022
Zuba Ronaldo potcenio Srbiju!

Legendarni brazilski fudbalski as Ronaldo, poznat i po nadimku "Zuba" poručio je da Brazil mora da se prošeta kroz grupu, kao i da je kvalitetniji od svih rivala.
Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Katar 2022
Ronaldo je imao poruku za Brazilce, ali je napravio kardinalnu grešku – otpisao je Srbiju!
10:19 20.11.2022
Svečano otvaranje
U 15 časova i 45 minuta počeće svečano otvaranje, a tačno u 17.00 će se zakotrljati lopta. Čast da otvori Mundijal tradicionalno će imati domaćin, a rival Kataru biće selekcija Ekvadora.
10:05 20.11.2022
Ekskluzivno: Centaršut za Darka Kovačevića - samo na Sputnjiku!

Kolumnista Sputnjika tokom Mundijala u Kataru biće naš proslavljeni fudbaler Darko Kovačević.

U intervjuu koji najavljuje njegovu saradnju sa Sputnjikom pročitajte šta je bivši golgeter Juventusa, Lacija, Crvene zvezde rekao u učešću Srbije na Svetskom prvenstvu i kakva su mu očekivanja.
Darko Kovačević u ulozi sportskog direktora FSS - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022