Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Katar i Ekvador - Sputnik Srbija

Blistao Valensija, slavi Ekvador – domaćin Katar se nije proslavio

Fudbaleri reprezentacije Ekvadora upisali su prva tri boda na Svetskom prvenstvu u Kataru. Sastali su se sa domaćinom i slavili sa više nego sigurnih 2:0 (2:0). Ener Valensija je bio glavni igrač susreta, dao je dva gola i privukao pažnju na sebe. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Valensija je gol dao već u 3. minutu utakmice, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, sve je vrlo brzo nadoknadio Valensija prvo golom u 16. minutu sa bele tačke, a onda i još jednim glavom u 31. minutu utakmice.
Već tada je sve bilo rešeno.
Jedini problem na ovom meču po Ekvador je povreda upravo Valensije. Sjajni i iskusni fudbaler osetio je povredu kolena u prvom poluvremenu, na svoju ruku je nastavio duel, da bi u drugom poluvremenu ipak morao da izađe iz igre.
Videćemo da li će se oporaviti na vreme za sledeće utakmice.
Katar se kao domaćin nije nimalo dobro pokazao, tehnički i taktički su Katarci slabo odigrali i može se reći da su možda i najslabiji tim na šampionatu. To je Ekvador znao da iskoristi.
Ekvadorci su sigurnom igrom upisali tri boda koja će im biti potrebna pred sudare sa Holandijom i Senegalom.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
19:00 20.11.2022
KRAJ - POBEDA EKVADORA 2:0!
18:55 20.11.2022
Ekvador odnosi prvu pobedu na Svetskom prvenstvu
Čeka se samo konačni rezultat, najverovatnije će to biti 2:0.
18:50 20.11.2022
Najbolja šansa za domaćina
86’ – Muntari se našao u dobroj šansi, probao je iz voleja, ali je lopta otišla malo iznad prečke Ekvadora. Ostaje 2:0.
18:46 20.11.2022
Ekvador privodi meč kraju
82’ – Prolaze minuti, jasno je ovde sve odavno, samo se čeka konačni rezultat.
18:40 20.11.2022
Heroj Valensija mora da izađe
76’ – Zbog povrede Valensija mora napolje, a može da bude problem više za naredne utakmice.
18:37 20.11.2022
Pokušaj Ekvadora iz slobodnog udarca
72’ – Estupinjan je izveo slobodan udarac, ali je lopta bila kratka, dobra je bila reakcija odbrane Katara.
18:26 20.11.2022
Migel je probao
62’ – Iznenadio je Migel Ekvadorce, prikrao se i probao glavom, ali lopta nije htela u mrežu. Ostaje 2:0 za goste.
18:20 20.11.2022
Opasan napad i pokušaj Ibare
56’ – Ibara je dobio šansu na levoj strani, napravio je dribling i šutirao u kontra ugao, ali je El Šeb dobro odreagovao.
18:16 20.11.2022
Miran start nastavka utakmice
51’ – Ekvador je probao u dva navrata, ali nije ušao u neku izglednu šansu.
18:12 20.11.2022
Počelo je drugo poluvreme
46’ – Valensija je u igri i dalje, počelo je drugo poluvreme. Ekvador ima tri boda u džepu, ali mora da odradi posao do kraja.
17:52 20.11.2022
Poluvreme – Valensija povređen, neizvestan za nastavak
45’ – Posle 45 minuta Ekvador vodi sa 2:0. Valensija je centralna figura. Postigao je tri gola, od toga su dva važeća. Čak se i povredio. Videćemo da li će nastaviti meč.
17:45 20.11.2022
Napad Katara
40’ – Katar je imao prvi opasan napad, ali se nije završio kako je domaćin planirao.
17:33 20.11.2022
Novi gol Valensije!
30’ – Kako igra Valensija! Posle pola sata igre dao je drugi gol, Ekvador vodi 2:0! Sada je već jasno da će Ekvador vrlo moguće do prva tri boda na Mundijalu. Valensija blista. Ovaj put pogodio je glavom.
17:29 20.11.2022
Katar se ne snalazi
27’ – Ekvador sigurno igra, vodi, sada može malo da spusti loptu, dok se domaćin ne snalazi.
17:25 20.11.2022
Ekvador drži loptu
23’ – Ekvador drži loptu 58 odsto vremena, bolji je tim, postigao je dva gola, jedan je priznat i ova ekipa zasluženo vodi.
17:18 20.11.2022
GOL – EKVADOR VODI!
16’ – Valensija je precizan, vodi Ekvador sa 1:0! Sada gol nije poništen.
17:17 20.11.2022
Penal za Ekvador!
15’ – Penal! Ekvadorci će imati šansu da povedu, ali da sačekamo VAR sobu prvo.
17:15 20.11.2022
Period mirnije igre
12’ – Sada je došao period mirnije igre, Ekvador napada, pokušava iz kornera, ali ništa ozbiljno se nije izrodilo.
17:10 20.11.2022
Nerešeno je – 0:0
7’ – Delovalo je da će Ekvador do prednosti, postigao je gol, ali je on poništen posle gledanja VAR-a. Odmah kontroverze.
17:07 20.11.2022
PONIŠTEN GOL!
Posle gledanja VAR-a poništen je prvi gol na Svetskom prvenstvu! Neverovatan start šampionata.