Tri trojke - za prsten! /video/

© Foto : ABA liga/ Dragana StjepanovićNejt Volters
Nejt Volters - Sputnik Srbija, 1920, 07.06.2022
Peta, odlučujuća finalna utakmica ABA lige između Crvene zvezde i Partizana ušla je u dramatičnu završnicu, a prednost se konstantno smenjivala. Ipak, prelomni trenuci bile su tri trojke. Najpre je pogodio Stefan Marković, zatim i Nikola Kalinić, da bi pobeda bila zapečaćena trojkom Nejta Voltersa.
Posle prekida u trećoj deonici finala ABA lige, Zvezda je raspoloženije ušla u nastavak utakmice.
Crveno-beli preokrenuli su rezultat i više nisu bili u zaostatku, ali je Partizan držao priključak i nije dozvoljavao veću prednost domaćinu.
Prelomni momenti počeli su tri minuta pred kraj utakmice kada je Zvezdi konačno proradio šut za tri poena.
Prvo je pogodio Stefan Marković za preokret i prednost od 72:70, da bi u narednom napadu pogodio i Nikola Kalinić.
Definitivno ključni trenutak bio je šut Nejta Voltersa koji je u poslednjem minutu dao trojku na koju crno-beli nisu spremili odgovor.
Ispostavilo se na kraju da su tri trojke doneli Zvezdi titulu.
Kalinić i Trifunović - Sputnik Srbija, 1920, 07.06.2022
Gestovi zbog kojih su neki drugi crveneli
Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić - Sputnik Srbija, 1920, 07.06.2022
Radonjić posle pobede uputio izvinjenje Partizanu
Nikola Kalinić i Željko Obradović, fotografija posle utakmice KK Crvena zvezda - KK Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 07.06.2022
Obradović: Ovo nema veze sa košarkom – mnogi bi voleli da odem iz Partizana