Poljaci poslati kući sa mrežom punom golova, Kolumbija rutinski do 3:0 (foto)

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaProslava gola Kolumbijaca
Proslava gola Kolumbijaca - Sputnik Srbija
Dan 11: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola H grupe Poljska — Kolumbija. Stadion „Kazanj arena“ u Kazanju.

Kolumbija je posle šokantnog poraza od Japana odigrala maestralan meč. Pokazala sav svoj rakošni talenat, od početka nametnula jasnu ideju kako da dođe do gola. Odlično su kombinovali igrači u napadu, organizovano se branili, bez panike. Ospina je bio siguran u svim situacijama, kada su Poljaci uopšte i uspevali da pogode okvir gola. U napadu je Falkao pokazao koliko je strašan fudbaler. Bio je konstantna pretnja, stalno vukao po jednog ili dva igrača sa sobom, i postigao rutinski gol. Pre njega je strelac bio Mina, da bi tačku na i stavio Kvadrado posle fantastične akcije. Levandovski se maltene nije video na terenu. Ovo je bilo jedna od najslabijih partija Poljaka, čije su se velike ambicije završile posle svega dve utakmice i dva bolna poraza.

KRAJ UTAKMICE

83' Sa gol linije loptu izbacuje jedan fudbaler Poljske, nakon što je Uribe atraktivno petom prebacio golmana.

81' Šut Grigorjaka po sredini gola, uklizava jedan igrač Kolumbije i nehotice udara u svog golmana Ospinu.

76' GOL! KVADRADO! Potrčao je sa svoje polovine terena, dobio loptu na vreme, protutnjao pored odbrane i lagano plasirao loptu pored golmana.

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaKvadrado proslavlja pogodak
Kvadrado proslavlja pogodak - Sputnik Srbija
Kvadrado proslavlja pogodak

70' GOL! FALKAO ZA 2:0. Nakon fantastično preciznog pasa u dubinu, Falkao izlazi sam pred golmana i rutinski matira Ščesnog spoljnim delom noge.

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaRadamel Falkao proslavlja gol protiv Poljske
Radamel Falkao proslavlja gol protiv Poljske - Sputnik Srbija
Radamel Falkao proslavlja gol protiv Poljske

61' Žuti karton za Bednareka nakon oštrog faula.

59' Levandovski je šutirao po sredini gola, nakon preciznog centaršuta, ali Ospina siguran.

56' Kvintero u šansi, ali izblokiran, lopta završava u korneru.

52' Povratna lopta Falkau na 16 metara, usledio je neprecizan šut preko gola.

46' Počelo je drugo poluverme.

© Sputnik / Evgeniя Novoženina / Uđi u bazu fotografijaNavijači Kolumbije presrećni dosadašnjim tokom utakmice
Navijači Kolumbije presrećni dosadašnjim tokom utakmice  - Sputnik Srbija
Navijači Kolumbije presrećni dosadašnjim tokom utakmice

Kolumbija slavi Minu. Posle akcije koja je krenula iz kornera i dva brza dodavanja usledio je centaršut posle kog se Mina samo „poklonio“ za potpuno zasluženo vođstvo. Od početka su „kafeterosi“ znali šta žele i kako da do toga dođu. Poljaci su prikazali prilično lošu i neorganizovanu igru, kako u napadu tako i u odbrani. Maltene bez šansi za gol tokom poluvremena. U nastavku moraju u juriš, a to pored ovakve Kolumbije tek može da im se obije o glavu, pa da još neka lopta završi u njihovoj mreži.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40' GOL! Jeri Mina glavom posle sjajnog centaršuta Hamesa Rodrigeza.

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaJeri Mina proslavlja gol protiv Poljske
Jeri Mina proslavlja gol protiv Poljske - Sputnik Srbija
Jeri Mina proslavlja gol protiv Poljske

35' Kvadrado pokušava da savlada poljskog golmana, na kraju korner.

30' Izgleda da se Agilar povredio, Kolumbija sprema izmenu. Uribe ulazi umesto njega.

© Sputnik / Evgeniя Novoženina / Uđi u bazu fotografijaMedicinska ekipa iznosi Agilara sa terena posle povrede.
Medicinska ekipa iznosi Agilara sa terena posle povrede. - Sputnik Srbija
Medicinska ekipa iznosi Agilara sa terena posle povrede.

26' Korner za Kolumbiju, na prvu stativu, Poljaci to lagano izbacuju u aut.

23' Poljaci u brzom kontranapadu, od svega samo korner.

21' Kolumbijci sa lepim idejama u napadu, završni pas nikako da prođe.

19' Zelinski iz kornera ubacuje u šesnaesterac, ali odbrana Kolumbije to lako raščišćava.

9' Šut Hamesa Rodrigeza, golman hvata.

6' Golman Kolumbije David Ospina se izgleda povredio. Zasad će nastaviti utakmicu.

1' Počinje druga utakmica drugog kola grupe H između Poljske i Kolumbije.

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaEkipa Poljske
Ekipa Poljske - Sputnik Srbija
Ekipa Poljske
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaEkipa Kolumbije
Ekipa Kolumbije - Sputnik Srbija
Ekipa Kolumbije
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaPočetak meča Poljska - Kolumbija
Početak meča Poljska - Kolumbija - Sputnik Srbija
Početak meča Poljska - Kolumbija

UOČI UTAKMICE…

Detalj sa meča Japan - Senegal - Sputnik Srbija
Sjajan fudbal, bez kalkulacija: Japan 2 — 2 Senegal (foto)

Pretposlednje kolo grupe H donosi duel ranjenih zveri. Pre početka Svetskog prvenstva, reprezentacije Poljske i Kolumbije su važile za favorite ove grupe, međutim, porazi od Senegala i Japana pokvarili su im planove, pa ih čeka grčevita borba za to ko će zadržati bar neke šanse da se nađe među 16 najboljih na ovom Mundijalu.

Poljsku je, mimo svih očekivanja, porazio Senegal u prvom kolu. Ako se može reći da je neko baš razočarao u tim prvim utakmicama Mundijala, onda su to svakako Levandovski i društvo.

Slavlje Senegalca - Sputnik Srbija
Pao još jedan favorit: Senegal afrički ponos (foto)

Niko nije smatrao da je Poljska veliki favorit protiv Afrikanaca, ali je činjenica da su odigrali ispod svakog nivoa, da je odbrana imala niz kikseva i da ova reprezentacija, kada Levanodvski nema svoj dan, ne može puno toga. Senegalci su potpuno neutralisali napadača Bajerna, što je uslovilo da Poljaci budu potpuno bezopasni u napadu, iako je u špicu igrao i Milik. Ako na to dodamo i nesrećni autogol koji su primili, sve su to razlozi zbog kojih je četa selektora Navalke napravila ovako loš rezultat.

Osako slavi gol - Sputnik Srbija
2:1 „Samuraji“ novi junaci Mundijala, Kolumbija sa 10 igrača na kolenima (foto)

Kolumbija je u prvom kolu, takođe neočekivano, izgubila od Japana. Za razliku od Poljske, vrlo je teško dati pravu i objektivnu ocenu njihove igre i onoga šta danas mogu, jer su imali tu nesreću da već od trećeg minuta igraju sa igračem manje. Da nesreća bude veća, to Sančezovo igranje rukom i crveni karton sa sobom su vukli i penal, pa su Južnoamerikanci u startu, pored igrača manje, imali i gol zaostatka. Međutim, i pored toga, uspeli su da se vrate u igru i postignu izjednačujući gol, iako su imali 10 igrača na terenu. Ali, to je bilo sve od njih. Jednostavno, nisu mogli fizički da pariraju rastrčanim Japancima, a najbolji pokazatelj dekoncentracije i umora Kolumbijaca je drugi gol koji su primili iz elementa igre u kojem su Japanci najbezazleniji, posle prekida i centaršuta — glavom.

Posle prve utakmice iz grupe H, u kojoj su Japan i Senegal podelili bodove i sada dele prvo mesto, favoriti igraju za spas. Bod ne znači mnogo. I jedni i drugi će morati da napadnu. Poljska ima bolju ekipu, ali to se nije videlo u igri u prvom kolu. Kolumbija je celu utakmicu odigrala nekompletna, ali se i pored toga videlo da ima igru. Ko bude manje grešio, biće bliži pobedi.

Ovi rivali su se dosad sreli samo jednom, i to u prijateljskoj utakmici. Kolumbija je 2006. godine slavila sa 2-1.

Stadion „Kazanj arena“, na kome se igra ova utakmica, projektovala je ista kompanija koja je bila zadužena za čuveni „Vembli“ u Londonu. U osnovi dizajna stadiona je lokvanj. Kako izgleda ovo zdanje, čiji je kapacitet 44.779 gledalaca, pogledajte u videu od 360°:

Za sve one koji neće imati priliku da posete Rusiju, pripremili smo vodič kroz Kazanj, jedan od najvećih gradova Rusije, koji se nalazi na levoj obali Volge.