2:1 „Samuraji“ novi junaci Mundijala, Kolumbija sa 10 igrača na kolenima (foto)

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaOsako slavi gol
Osako slavi gol - Sputnik Srbija
Dan 6: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola H grupe Kolumbija — Japan. Stadion „Mordovija arena“ u Saransku.

Fantastična utakmica i još jedno iznenađenje na SP. Odlični Japan, borben kao i uvek, nadmudrio je favorite iz Kolumbije. Imali su sreće da već u petom minutu izbore penal i crveni karton Sančeza, što im mnogo olakšalo posao. Kolumbija daleko od toga da je bila loša, u nekim trenucima se nije primećivalo da su oslabljeni, ali malo pomalo, strpljivi Japanci su pleli mrežu oko gola odličnog Ospine i pogodili u 73. minutu. Ovom pobedom Japan je postao prvi azijski predstavnik koji je pobedio nekog iz Južne Amerike. Prisustvovali smo nemalom iznenađenju! „Samuraji“ su već ispisali svoju istoriju.

KRAJ UTAKMICE! VELIKA POBEDA JAPANA!

90' Klupa Japana na nogama čeka poslednji sudijski zvižduk

86' Hames Džejms Rodrigez dobija žuti karton

73' GOL! Osako posle kornera Honde

72' Honda ponovo u šansi

Japan ima 401 dodavanje, naspram 289 dodavanja Kolumbije

5 — 1 za Japan u kornerima

62' I dalje se igra na polovini Kolumbije

Veliki pritisak Japana u ovom periodu igre. Kolumbija se zasad sa igračem manje odlično drži, ali pitanje je koliko će moći da izdrže sve jače nalete „plavih samuraja“.

57' Posle minijature Inuija, odličnog driblinga i opasnog šuta sa 14 metara, malo iskosa s leve strane između dva igrača Kolumbije — Ospina fantastičnom paradom spasava gol

54' Velika šansa za Osaka, Ospina brani, korner za Japan

46' POČINJE DRUGO POLUVREME

45' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39' GOL! Huan Kintero matira japanskog golmana, koji pokazuje da lopta nije prešla gol liniju

34' Falkao u letu zahvata loptu, ali nedovoljno jako da bi to predstavljalo opasnost po golmana Japana

31' Ulazi Barios umesto Kvadrada u ekipi Kolumbije

30' Pola sata igre, igra se u visokom ritmu, pršti na obe strane

Sančez je prvi igrač koji je dobio crveni karton na ovogodišnjem Mundijalu u Rusiji

24' Korner za Japan, oslabljena Kolumbija pokušava da dođe do šanse.

15' Odlična akcija Japana, šut iskosa s leve strane, na prvu. Lopta odlazi veoma blizu stative.

Koliko Japanci polažu nade i koliko im znači ovo prvenstvo govori i činjenica da je na stadionu u Saransku japanska princeza Hisako Takamado.

6' GOL! Šinđi Kagava siguran sa bele tačke!

Pogledajte snimak gola igrača Borusije iz Dortmunda.

Kolumbija i sa 10 igrača pokušava da brzo dođe do izjednačenja

3' PENAL ZA JAPAN, CRVENI KARTON ZA SANČEZA

1' Utakmica je počela

Hari Kejn slavi pobedu nad Tunisom - Sputnik Srbija
1:2 Engleska iz ponora do velikog slavlja u 90. minutu (foto)

Peti dan SP je za nama. Ni on nije mogao da prođe bez drame. Prva utakmica između Švedske i Južne Koreje, posle velike borbe i novog „konsultovanja“ sa VAR sistemom, završena je sa 1:0, golom Grankvista iz penala. U drugoj utakmici, Belgija je dobila debitanta Panamu mnogo teže nego što to govori rezultat. Tu smo videli fantastični gol iz voleja pod prečku Drisa Martensa, kao i veoma raspoloženog Lukakua, koji je prvo glavom, a onda posle sjajne i precizne akcije nogom zatresao gol, za ubedljivih 3:0. I taman kad smo pomisli da dan neće doneti velika uzbuđenja, usledila je utakmica Engleske i Tunisa. Englezi su u meč ušli kao veliki favoriti, ali za bodove im je bilo potrebno mnogo sreće i Hari Kejn. Prvo ih je doveo u vođstvo, da bi Sasi posle gluposti Vokera u kaznenom prostoru došao do izjednačenja iz penala, a onda Kejn u sudijskoj nadoknadi, posle velike drame, Engleskoj doneo „unapred upisane“ i vredne bodove.

U prvoj utakmici danas gledaćemo Kolumbiju sa velikim zvezdama na terenu, Rodigezom i Falkaom. Od njihove igre će i zavisiti plasman ove reprezentacije na SP. U Brazilu su igrali odlično. Ostvarili sve tri pobede u grupi i dogurali do četvrtfinala u kom ih je eliminisao domaćin.

A post shared by Falcao (@falcao) on Jun 13, 2018 at 2:40pm PDT

Tradicionalno, Kolumbijci igraju lep i dopadljiv fudbal, atraktivan, a ako im se poklopi dan, zaista mogu svakoga da pobede. Favoriti su ovom meču, mada su po kvalitetu ove dve ekipe približno izjednačene.

Japan je ponovo na smotri najvećih. Ova reprezentacija maltene ne propušta SP i ovo im je šesto zaredom na koje su se plasirali. Najveća zvezda „plavih samuraja“ je legendarni Honda.

U dva navrata su uspevali da prođu grupnu fazu, što im ovoga puta neće biti nimalo lako. Iako je grupa prilično izjednačena, oni su možda tu najslabiji. Ono što ih odlikuje je gotovo fanatično zalaganje i borba do poslednjeg atoma snage, posebno na velikim takmičenjima.

Japanci su autsajderi u ovom meču, ali bodovi Kolumbijcima sigurno nisu zagarantovani. Napad je i jednima i drugima jača strana, mada Kolumbijci imaju boljeg golmana među stativama, te su i tu u prednosti. Očekuje nas utakmica jakog ritma, a obe ekipe vole da pokažu i poneki atraktivan potez.