1:2 Engleska iz ponora do velikog slavlja u 90. minutu (foto)

© REUTERS / Sergio PerezHari Kejn slavi pobedu nad Tunisom
Hari Kejn slavi pobedu nad Tunisom - Sputnik Srbija
DAN 5: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola G grupe Tunis – Engleska. Stadion „Volgograd arena“ u Volgogradu.

Još jedna utakmica na prvenstvu koja jasno pokazuje da nema apsolutnih favorita i autsajdera. Iako je Engleska celu utakmicu bila bolja, stvarala šanse, do pobede je došla tek u nadoknadnom vremenu, sjajnom snalažljivošću kapitena Kejna posle jedne odbijene lopte. Na drugoj strani, Tunis je imao svoje šanse, postigao gol iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Borio se do samog kraja i bio veoma blizu nove senzacije na SP, i pridruže se ekipama koje su to već uradile: Islandu, Švajcarskoj i Meksiku.

© Sputnik / Konstantin Čalabov / Uđi u bazu fotografijaVeliko slavlje Engleza posle gola za pobedu u nadoknadi vremena
Veliko slavlje Engleza posle gola za pobedu u  nadoknadi vremena - Sputnik Srbija
Veliko slavlje Engleza posle gola za pobedu u nadoknadi vremena
© REUTERS / Ueslei MarcelinoTuga navijača Tunisa, koja jasno pokazukje koliko bi im značio bod protiv Engleza
Tuga navijača Tunisa, koja jasno pokazukje koliko bi im značio bod protiv Engleza - Sputnik Srbija

KRAJ UTAKMICE

91' GOL! Kejn glavom trese mrežu Tunisa

Pogledajte drugi gol kapitena Engleske

90' Novi korner za Englesku

83' Korner za Englesku, ponovo Jang, golman boksuje daleko u polje

78' Ešli Jang preko živog zida i preko gola, bez posla za golmana Tunisa

77' Slobodan udarac za Engleze sa 18-19 metara.

Sudeći prema reakcijama ljudi po kafićima, Srbi navijaju za Tunis

Statistika na strani Engleza

Još dvadesetak minuta igre, ima li Tunis snage za novo prvorazredno iznenađenje?

63' Još jedna odlična dijagonala Hendersona, u stilu Džerarda. Lingard ne stiže.

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaNavijači Tunisa na utakmici
Navijači Tunisa na utakmici - Sputnik Srbija
Navijači Tunisa na utakmici

Vreme odmiče, pritisak Engleza se povećava. Tunis zasad bez panike u odbrani.

51' Tokom izvođenja kornera, Kejn je povučen i pao je, ali sudija je pokazao da napadač Engleske simulira. Na ponovljenom snimku se jasno videlo da napadač Totenhema nije pao na svoju inicijativu.

46' Počelo je drugo poluvreme

© Sputnik / Konstantin Čalabov / Uđi u bazu fotografijaVeliko slavlje Tunišana
Veliko slavlje Tunišana - Sputnik Srbija
Veliko slavlje Tunišana

45' Kraj prvog poluvremena

44' Velika šansa za Engleze, golman Tunisa ispao, lopta pogodila stativu

​Prvi gol jedne afričke reprezentacije na ovom Mundijalu

35' GOL! Ferjani Sasi siguran sa bele tačke

32' PENAL ZA TUNIS!

27' Tunišani se oslobađaju pritiska i počinju da stvaraju šanse

24' Engleska ne staje

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaSlavlje Engleza posle gola Kejna
Slavlje Engleza posle gola Kejna - Sputnik Srbija
Slavlje Engleza posle gola Kejna

16' Promena na golu Tunisa, Asan izlazi zbog povrede, menja ga Ben Mustafa

11' GOL! Hari Kejn siguran za rano vođstvo Engleza

4' Još jedna stopostotna prilika za Engleze, Sterling se obrukao, promašio prazan gol sa 5-6 metara

2' Velika šansa za Engleze, korner

1' Počela je druga utakmica prvog kola grupe G između reprezentacija Tunisa i Engleske

UOČI UTAKMICE…

Lukaku slavi pogodak protiv Paname - Sputnik Srbija
Golčina Mertensa iz voleja i odlični Lukaku za 3:0 (foto)

Završene su prve dve utakmice 5. dana prvenstva. Favoriti su bili sigurni, za razliku od jučerašnjeg dana, kada smo videli najveća iznenađenja dosadašnjeg toka Mundijala — poraz Nemačke i remi Brazila. Švedska je savladala Južnu Koreju sa 1:0, golom Grankvista, dok je Belgija, posle dosta muke u drugom poluvremenu, sjajnim golovima Martensa i Lukakua (dva komada) sa 3:0 pobedila debitanta na SP Panamu.

Sada čekamo i poslednji meč dana.

Tunis je ekipa koja nikada nije prošla  grupnu fazu takmičenja, ali se nalazi u odličnoj seriji rezultata. Odigrali su nerešeno protiv Turske i Portugalije, dok su pobedili Kostariku i Iran. Protiv Španije su zabeležili poraz, ali samo od 1:0. To im je dovoljan pokazatelj da mogu da igraju i protiv slavnijih ekipa i da nemaju čega da se plaše. Da se ne nalaze u grupi sa Englezima i Belgijancima, možda bi ovaj tim mogao da uradi i nešto više u Rusiji. Ovako, biće im jako teško…

Engleska na svako prvenstvo dolazi kao favorit ili kao favorit iz senke. Mada nisu skoro napravili neki vrhunski rezultat, igrači koji mahom igraju u Premijer ligi, po mnogima najjačoj na svetu, moraju da imaju velike ambicije. Iako im je ekipa dosta podmlađena, kvalitet svakako imaju. Igrači su željni dokazivanja, Sterling i Hari Kejn predvode napad. Odličan su tandem, i večeras ne bi trebalo da imaju problema da savladaju Tunis. Već uskoro ćemo videti koliko ćemo moći da očekujemo od Engleza na prvenstvu u Rusiji.

A post shared by England (@england) on Jun 18, 2018 at 9:15am PDT

Sve osim pobede Engleske bilo bi veliko iznenađenje, ali Tunis nije bez šansi da uradi nešto više u ovom meču. Videli smo da je Panama protiv sjajne Belgije imala svoje prilike, i pitanje je šta bi bilo da je neku od svojih šansi iskoristila. Bod bi im bio veliki kô kuća, a do njega sa mnogo truda i malo sreće mogu da dođu.

Pogledajte šta o ovom meču misli proslavljeni trener Mančester junajteda Žoze Morinjo — da li Tunis može da iznenadi Englesku:

Ono što je zanimljivo za ove protivnike, da su igrali  pre 20 godina na SP 1998. Engleska je pobedila Tunis rezultatom 2:0 u Marseju. Strelci su bili kapiten Alan Širer u 43. i Pol Skols u 89. minutu, a današnji selektor Engleske Garet Sautgejt je na toj utakmici debitovao na SP, što je bio i jedini put na tom prvenstvu da je bio u startnoj postavi.