Sjajan fudbal, bez kalkulacija: Japan 2 — 2 Senegal (foto)

© Sputnik / Pavel Lisicыn / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa meča Japan - Senegal
Detalj sa meča Japan - Senegal - Sputnik Srbija
Dan 11: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola H grupe Japan — Senegal. Stadion „Jekaterinburg arena“ u Jekaterinburgu.

Velika borba, mnogo šansi, dosta grešaka i podela bodova za podelu prvog mesta u grupi. Sa po 4 boda, dve ekipe su ispred Poljske i Kolumbije, koje svoj meč igraju od 20 časova, a imaju po 0 bodova. Favoriti u grču, dok se dve ekipe iz kruga autsajdera šepure na prvom mestu, i ostaće tu do sledećeg kola. Sasvim zasluženo!

KRAJ UTAKMICE

Tradicija samuraja doseže i do Afrike: Kako god bude na terenu, stadion će biti čist! (^_^)

78' GOL! HONDA IZJEDNAČAVA REZULTAT!

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaSlavlje igrača Japana nakon izjednačujućeg gola protiv Senegala
Slavlje igrača Japana nakon izjednačujućeg gola protiv Senegala - Sputnik Srbija
Slavlje igrača Japana nakon izjednačujućeg gola protiv Senegala

Gledamo fantastičnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu. Jak tempo, mnogo duela, kontakata, ali sve u sportskim okvirima. Japan je bio dosta bolji na terenu, stvorio je mnogo šansi, ali posle odlične akcije Senegala, Vage zakucava loptu sa 6-7 metara u gol nemoćnog Kavašime. Ali Japan ne odustaje. Novi napadi se nižu. Biće jako zanimljivo do kraja.

71' GOL! Vage zakucava u mrežu Kavašime! Senegal kažnjava promašaje Japana.

68' Inui dobija žuti karton, Senegal će imati priliku iz slobodnjaka sa 18 metara iskosa desno. Afrička ekipa tu šansu nije iskoristila.

64' Prečka! Japanci praktično iz svakog napada stvaraju priliku za gol. Sada je okvir gola spasao Senegal, nakon što je Inui uputio sjajan šut.

60' Još jedna fantastična prilika za Japance, lakše je bilo pogoditi gol nego promašiti, ali Osako nije zahvatio loptu.

55' Jak šut ja golu Japana, Nijang se izborio za poziciju, ali golman Kavašima siguran.

49' Senegal uzvraća šansom na drugoj strani, bez uspeha.

49' Dobra prilika za Japan, golman Senegala siguran.

46' Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38' Nijang je šutirao ka golu Japana, ali Nagašima odlično brani.

34' GOL! Takaši Inui uspeva da izjednači i učini ovu utakmicu još zanimljivijom. Potpuno zaslužen gol Japana, nakon sjajne akcije.

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaJapanski reprezentativci proslavljaju gol na utakmici protiv Senegala
Japanski reprezentativci proslavljaju gol na utakmici protiv Senegala - Sputnik Srbija
Japanski reprezentativci proslavljaju gol na utakmici protiv Senegala
© REUTERS / Russia Picture ServiceNavijač Japana
Navijač Japana - Sputnik Srbija
Navijač Japana

27' Korner za Senegal, na kraju lopta za Japan.

23' Sar upućuje još jedan udarac ka golu Japana, Eiđi Kavašima je odlično reagovao.

I ovoj utakmici prisustvuje japanska princeza Hisako Takamado:

© Sputnik / Pavel Lisicыn / Uđi u bazu fotografijaJapanska princeza Hisako Takamado na utakmici protiv Senegala
Japanska princeza Hisako Takamado na utakmici protiv Senegala - Sputnik Srbija
Japanska princeza Hisako Takamado na utakmici protiv Senegala

16' Dobar pokušaj za Japance, Makoto Hasebe jako je šutirao po sredini gola, ali izblokiran.

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaSelektor Senegala Sise, koji je izazvao veliku pažnju po društvenim mrežama zbog svoje reakcije u prvoj utakmici
Selektor Senegala Sise, koji je izazvao veliku pažnju po društvenim mrežama zbog svoje reakcije u prvoj utakmici - Sputnik Srbija

12' GOL! Senegal vodi! Sadio Mane plasira loptu u gol nakon loše intervencije i boksovanja japanskog golmana direktno u njegovu nogu.

© REUTERS / Andrew CouldridgeSenegal proslavlja pogodak za 1:0
Senegal proslavlja pogodak za 1:0  - Sputnik Srbija
Senegal proslavlja pogodak za 1:0

1' Počinje prva utakmica drugog kola grupe H između Japana i Senegala.

Ekipa Japana
Ekipa Japana - Sputnik Srbija
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaEkipa Senegala
Ekipa Senegala - Sputnik Srbija
Ekipa Senegala

UOČI UTAKMICE…

Druga utakmica dana počinje od 14 časova. Posle prave goleade i najefikasnije igre Engleske u 21. veku, kojom su pobedili Panamu sa 6:1, a posle koje je Hari Kejn izbio na prvo mesto strelaca šampionata sa ukupno 5 pogodaka i time prestigao Ronalda i Lukakua, koji imaju četiri.

Duel Senegala i Japana bi danas jednoj od ovih reprezentacija mogao da donese plasman u osminu finala. Naravno, ako ne bude podele bodova. Senegal je u prvom kolu pobedio indisponiranu Poljsku i opšti utisak je da je pokazao najviše od svih afričkih reprezentacija. Sa druge strane, Japan je imao puno sreće da utakmicu sa Kolumbijom otvori jedanaestercem i crvenim kartonom, pa je celu utakmicu igrao sa igračem više. S obzirom na dalji razvoj utakmice, pitanje je kakav bi bio njen konačni ishod da je Kolumbija bila kompletna.

Osako slavi gol - Sputnik Srbija
2:1 „Samuraji“ novi junaci Mundijala, Kolumbija sa 10 igrača na kolenima (foto)

Japan je, pre početka Mundijala, bar na papiru važio za najslabiju ekipu i autsajdera ove grupe. Međutim, čuvena izreka da sreća prati hrabre pokazala se opet istinitom. Crveni karton za Sančeza već u trećem minutu i penal koji je iskorišćen, uz tradicionalno disciplinovanu igru Japanaca, doneo je rezultat koji je malo ko očekivao. I ko zna šta bi bilo da Kolumbijci posle izjednačenja nisu fizički pali, a Japan postigao gol na način na koji ga gotovo nikad ne postiže — posle skoka i udarca glavom. Kakvu taktiku će selektor Nišino postaviti protiv Senegala biće zanimljivo videti.

Slavlje Senegalca - Sputnik Srbija
Pao još jedan favorit: Senegal afrički ponos (foto)

Senegal je protiv Poljske pokazao da je veoma ozbiljna reprezentacija, iako se i za njihove golove može reći da su plod sreće. Afrikanci su napadačka i trkačka ekipa, a u utakmici prvog kola su pokazali da su i veoma čvrsti u zadnjoj liniji. Hendikep za Senegal bi mogao da bude to što se u meču sa Poljskom povredio napadač Nijang, pa je upitan za meč sa Japanom. Očekuje se fizička dominacija Senegala i napadi od prvog minuta. Afrikanci su favoriti u ovom duelu i ići će na to da već posle drugog kola osiguraju prolazak u osminu finala.

Ovaj meč će pre obeležiti čiste fizikalije nego tehničko umeće igrača i pitanje je koliko će takav način igre Japan moći da prati i izdrži. Japanci mogu da iznenade Senegal, ali za to će im biti potrebno mnogo sreće, ali i hrabrosti, koju, uzgred, Japanci pokazuju iz meča u meč. Senegal ako odigra zrelo, kako ume, lako će moći da slavi prolazak u osminu finala.

Ove dve selekcije nikada dosad nisu odigrale zvanični meč, a u dva prijateljska slavio je Senegal.

Stadion „Jekaterinburg arena“, na kome se igra ova utakmica, spomenik je arhitekture staljinističkog neoklasicizma. Kako bi se očuvao njegov istorijski oblik, iskorišćeni su stari zidovi, ali su dograđene dodatne tribine. Kako izgleda ovo zdanje, čiji je kapacitet 35.696 gledalaca, pogledajte u videu od 360°:

Za sve one koji neće imati priliku da posete Rusiju, pripremili smo vam vodič kroz Jekaterinburg, ruski „prozor ka Aziji“, riznicu Urala, kapiju Sibira, grad čuven po zlatu.