Jokić je ponovo „uradio domaći“, ali Denveru to prvi put nije bilo dovoljno

© AP Photo / Darren AbateNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 11.03.2023
Prekinut je još jedan nestvaran niz Nikole Jokića u NBA ligi. As Denvera zabeležio je 26. tripl-dabl učinak, a Nagetsi su pretrpeli prvi poraz ove sezone kada Srbin dvocifren u tri statističke kolone. Pali su pred jednim od najgorih timova u ligi – San Antonijom rezultatom 128:120.
Samo nekoliko dana nakon što je Amerika dočekala kraj nestvarnog niza Nikole Jokića, prekinut je još jedan. Uključujući i prethodnu sezonu, Denver nije izgubio na 29 utakmica kada je maestralni Somborac ostvario tripl-dabl.
I sada je "uradio domaći" i bio na visini zadatka, što potvrđuje učiinak od čak 37 poena i 11 skokova, uz isto toliko asistencija. Neverovatno, ali istinito da ni to nije bilo dovoljno Denveru da izađe na kraj se San Antonijom koji je zakucan za dno Zapadne konferencije s mizernim učinkom 17-49.
Nagetsi su bolje otvorili utakmicu, imali su dvocifrenu prednost već posle uvodne deonice 38:26, ali su uspeli u drugoj četvrtini da prime čak 42 poena i dozvole „mamuzama“ da odu na veliki odmor rezultatom 68:67.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2023
Amerikanci se ustremili na Jokića, umešao se Slovenac: „Umuknite više“
Domaćin je u nastavku uspeo da održi stečenu prednost i da na kraju, krajnje neočekivano nokautira lidera Zapadne konferencije koji u svojim redovima ima dvostrukog uzastopnom MVP-ja, koji hita ka trećeoj tituli u nizu.
Jasno je da Nikola protiv San Antonija nije imao adekvatnu podršku saigrača. Sledio ga je Džamal Marej sa 24 poena uz šest skokova i sedam asistencija, dok je treći po košgeterskom učinkku bio Aron gordon sa 14 poena, šest skokova i tri asistencije.
Uprkos nedopustivom porazu od jednog od najgorih timova NBA lige ove sezone, Denver je ostao na liderskoj poziciji i ima čak sedam trijumfa više od drugoplasiranog Memfisa.
U noći između petka i subote od srpskih košarkaša na parketu se našao i Bogdan Bogdanović koji je bio solidan u pobedi Atlante nad Vašingtonom u gostima 114:107.
Iskusni bek koji bi na kraju sezone mogao da napusti Hokse, ubacio je 15 poena, imao je dva skoka i tri asistencije za nešto više od 22 minuta provedenih na parketu.
L.A. Lejkers - Toronto 122:112
► Gost u novoj epizodi emisije „Miljanov korner“ bio je Aleksandar Saša Janković, novi selektor fudbalske reprezentacije Kine.
Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2023