Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović - Sputnik Srbija

Zvezda dopustila veliki preokret u Atini – sve manje nade za plej-of Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde dozvolili su veliki preokret na gostovanju Panatinaikosu u okviru Evrolige pa su zbog toga kažnjeni i poraženi rezultatom 75:66. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Panatinaikos je ove sezone u velikim problemima, igrao je bez najboljeg igrača Dvejna Bejkona, nedavno je i Dejan Radonjić smenjen, a Crvena zvezda to nije znala da kazni iako je vodila 53:37 u trećoj deonici.
Zvezda je na poluvremenu vodila sa 12 razlike, držala sve u svojim rukama, ali je potom došlo do neshvatljivog pada. Fakundo Kampaco, Nemanja Nedović i Luka Vildosa nisu imali pravu ulogu, Ivanović ih je često držao na klupi, a Zeleni su osetili da mogu do preokreta i na kraju su i uspeli.
Sada Zvezda ima samo matematičke šanse da se plasira u TOP 8 Evrolige.

Najefikasniji u porazu Zvezde bio je Nedović sa 12 poena, a sve poene dao je u prvom poluvremenu, dok je isto toliko dodao Filip Petrušev. Kod Panatinaikosa najefikasniji su bili Jorgos Papajanis sa 17 poena i Derik Vilijams sa 13.

Fakundo Kampaco nije dao nijedan poen, dok je Vildosa ubacio sedam.
Prestali smo da igramo košarku“, rekao je Ivanović posle meča i ukratko objasnio situaciju sa njegovim timom koja posle Kupa ne izgleda dobro na terenu.
Sada Crvena zvezda polako okreće kurs ka ABA ligi, a tamo je u ponedeljak čeka gostovanje Partizanu.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:54 10.03.2023
KRAJ - 75:66
21:51 10.03.2023
Poslednji minut
Crvena zvezda je izgubila meč u Atini, a čeka se samo konačni rezultat. Možemo reći neočekivano jer su crveno-beli u jednom momentu vodili sa 53:37.
21:47 10.03.2023
Poslednja dva minuta
U poslednja dva minuta Zvezda ulazi sa zaostatkom od 11 poena.
21:43 10.03.2023
37' – 67:60
Panatinaikos vodi, Zvezda ima vremena da preokrene.
21:35 10.03.2023
36' – PAO pravi razliku
Loši napadi Zvezde, greške, Panatinaikos to koristi i vodi sa 64:58. Očigledan je pad crveno-belih u igri - 67:58
21:33 10.03.2023
34' – Težak promašaj Dobrića
Dobrić je promašio, Zvezda gubi 59:58, neizvesna završnica u Atini.
21:27 10.03.2023
32' – Trojka Voltersa
Sada je i Volters ubacio trojku i PAO vodi sa 59:55
21:26 10.03.2023
31' – 56:55
Zvezda je dopustila veliku seriju domaćinu i sada gledamo egal utakmicu čiji je ishod neizvestan. Sada i PAO prelazi u prednost posle koša Papajanisa.
21:23 10.03.2023
Kraj treće četvrtine
Zvezda je dozvolila seriju 15-2 i rezultat je 52:55
21:21 10.03.2023
29' – Serija Panatinaikosa
Panatinaikos je napravio seriju 12-1 i sada Zeleni mogu da zaprete crveno-belima - 52:54
21:14 10.03.2023
28' – PAO pruža otpor
Panatinaikos u poslednjih par minuta uspeva da pruži otpor, a Zvezda sada vodi sa 53:44
21:06 10.03.2023
25' – Markovićeva trojka
U momentu kada je Panatinaikos krenuo u povratak, Marković je ubacio trojku - 37:51
21:03 10.03.2023
24' – Tomasova trojka
Panatinaikos je stigao do trojke, Tomas je bio precizan, a u narednom napadu je Kuzmić bio odličan u skoku - 34:46
20:59 10.03.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, Zvezda drži sve u rukama, samo trea da odradi posao do kraja. Evo i trojke Ivanovića - 29:45
20:43 10.03.2023
Poluvreme
Crvena zvezda kontroliše utakmicu, drži sve pod kontrolom, igra raznovrsno i odlazi na odmor sa prednošću od 29:42. Nedović za sada najefikasniji sa 12 poena.
20:37 10.03.2023
20' – 27:40
Sjajna asistencija Nedovića za Kuzmića i sada Zvezda već ima osetnu prednost.
20:32 10.03.2023
17' – Trojka Ivanovića
Naskočio je Ivanović i pogodio sjajan šut za tri poena - 22:31. Potom i sjajan veleslalom Nedovića - 22:33
20:30 10.03.2023
16' – Lazarević!
Sjajno je Lazarević prošao i nabacio loptu i pogodio - 20:28
20:26 10.03.2023
15' – Zvezda diktira ritam
Crvena zvezda drži sve pod kontrolom, vidi se da je kvalitetnija ekipa, ali to sve treba pokazati i dokazati na terenu - 17:26. Nedović je već ubacio 10 poena.
20:21 10.03.2023
11' – Nedović
Nemanja Nedović je fauliran, donosi Zvezdi poene sa penala, pa tako crveno-beli vode već dvocifrenom razlikom - 11:22