„Fića“ vozio samo set – „bivši Rus“ izbacio Srbina posle preokreta

© Sputnik / Lola ĐorđevićFilip Krajinović
Filip Krajinović - Sputnik Srbija, 1920, 20.02.2023
Srpski teniser Filip Krajinović eliminsan je na startu turnira u Marselju, nakon što ga je savladao Kazahstanac Aleksandar Bublik posle preokreta u tri seta - 7:5, 3:6, 4:6.
Rođeni Rus, koji nastupa pod zastavom Kazahstana, uspeo je da preokrene ovaj meč u svoju korist, iako je izgubio prvi set sa 7:5.
Nakon što su razmenili po brejk sredinom prve deonice za 4:4, Krajinović je ipak uspeo da iznenadi Bublika u 11. gemu, napravi novi brejk bez izgubljenog poena i povede.
Dobro se držao Filip i u drugom setu, bio uspešan na svoj servis i pratio Kazahstanca sve do osmog gema, kada mu je omogućio brejk za 5:3, kasnije i za izjednačenje.
Bublik je dobru igru iz drugog preneo u treći set, dobio je šest vezanih gemova (uz dva brejka) i relativno lako stigao do prednosti od 3:0.
Krajinović mu je zatim uzvratio brejkom, smanjio na 3:2, ali i propustio čak tri brejk lopte i lepu priliku da se potpuno vrati u meč. Nekadašnji Rus je izdržao i trijumfom nad Srbinom prekinuo niz od deset vezanih poraza.
Kazahstanac u narednoj rundi igra sa boljim iz okršaja između Francuza Barera i Švajcarca Heslera.