Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Zlatna boginja, pehar namenjen pobedniku Svetskog prvenstva u fudbalu - Sputnik Srbija

Mundijal 15. dan – Englezi i Francuzi završili posao, imamo već pola kostura

Nastavlja se nokaut faza na Svetskom prvenstvu utakmicama između Francuske i Poljske (3:1) i Engleske i Senegala (3:0). Dakle, gledali smo i danas aktuelne prvake sveta na delu i njihov plasman u četvrtfinale. Sva dešavanja iz Katara mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Već znamo pola četvrtfinalnog kostura!
Posle duela Holandija - Argentina koji se igra u petak (9. decembra, 20 časova), jasno je da će u drugom četvrtfinalu koplja ukrstiti Francuska i Engleska u subotu (10. decembra, 20 časova). Preostala dva para četvrtfinala dobićemo u ponedeljak i utorak.
21:56 04.12.2022
Kraj utakmice!
Ubedljiva i zaslužena pobeda Engleza za plasman u četvrtfinale.
Engleska - Senegal - Sputnik Srbija, 1920, 04.12.2022
Katar 2022
Engleska demonstrirala snagu – mogu da daju gol kad hoće
21:27 04.12.2022
70' – Sve je ovde gotovo!
Čeka se samo kraj utakmice i možda još neki pogodak.
21:17 04.12.2022
57' – Gol za Englesku!
Strelac je Bukajo Saka, a asistent Fil Foden.
21:15 04.12.2022
56' – Kejn!
Sjajna prilika za napadača Engleske koji se raspomamio od onog pogotka, ali mu je Mendi sjajno odbranio udarac. Sreća za Senegal.
21:10 04.12.2022
52' – Krenulo je drugo poluvreme!
Selektor Senegala Aliju Sise je promenio čak trojicu fudbalera na pauzi u pokušaju da preokrene rezultat. Videćemo da li će uspeti...
20:57 04.12.2022
Dragan Stojković - Sputnik Srbija, 1920, 04.12.2022
Katar 2022
FS tzv. Kosova traži od FIFA kaznu za Piksija i srpske navijače
20:50 04.12.2022
45'+2 – Gol za Englesku!
Strelac je Hari Kejn. Nova asistencija za magičnog Belingema i ovim rezultatom (2:0) odlazimo na pauzu. Kraj je prvog poluvremena.
20:44 04.12.2022
41' – Kejn!
Ne da mu se da se upiše u strelce na Mundijalu. Sjajno mu je Saka pripremio priliku, ali je Hari šutirao visoko preko gola.
20:40 04.12.2022
39' – Gol za Englesku!
Strelac je Džordan Henderson. Sjajna asistencija Džuda Belingema i Englezi iz prvog šuta u gol stižu do prednosti od 1:0.
20:33 04.12.2022
32' – Dija!
Našao se u sjajnoj poziciji napadač Senegala, ali majstorska odbrana Pikforda jednom rukom. Ostaje nerešeno bez golova - 0:0.
20:25 04.12.2022
23' – Sar!
Prva velika šansa na meču za Senegalce, Ismaila Sar je naleteo na odbitak i šutirao, ali visoko preko gola.
20:20 04.12.2022
20' – Bez šuta na gol!
Iako Englezi imaju gotovo 70 odsto loptu u posedu nijedan šut nisu uputili u ovih 20 minuta. Ni Senegalci.
20:10 04.12.2022
10' – Englezi dominantniji
Ali bez ozbiljnijih prilika na obe strane u uvodnih desetak minuta.
20:01 04.12.2022
1' – Meč je počeo!
S centra su prvi krenuli Senegalci.
18:51 04.12.2022
Sastavi timova

ENGLESKA (4-3-3): Pikford - Voker, Stons, Megvajer, Šou - Rajs, Henderson, Belingem - Saka, Kejn, Foden.
SENEGAL (4-2-3-1): Mendi - Sabali, Kulibali, Dijalo, Jakobs - Mendi, Sis - Dijata, Ndiaje, Sar - Dija.
18:37 04.12.2022
Kraj senegalske bajke?
Vreme je za drugi meč današnjeg programa osmine finala između Engleske i Senegala. Nema potrebe govoriti da su Englezi izraziti favoriti na ovom susretu, a vidićemo da li je došao kraj senegalskoj bajci?
17:57 04.12.2022
KRAJ - 3:1!
Žiru, Embape, Francuska - Poljska - Sputnik Srbija, 1920, 04.12.2022
Katar 2022
Prvak sveta u četvrtfinalu, Žiru i Embape za istoriju
99' – Levandovski pogodio za 3:1
Poljska je stigla do gola sa bele tačke, strelac je Levandvoski! I to iz ponovljenog pokušaja.
17:48 04.12.2022
90' – Nova golčina Embapea!
Postigao je Embape novi pogodak i time stavio tačku na utakmicu - 3:0! Ovo mu je deveti gol na 11 utakmica.