Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Portugalija – Urugvaj - Sputnik Srbija

Mundijal, 9. dan – Brazilci dali nadu Orlovima, Ronaldo poveo Portugaliju ka pobedi

Deveti dan Mundijala doneo je veliki broj zanimljivih i bitnih mečeva. Srbija i Kamerun su odigrali 3:3, a Gana je nadigrala Koreju sa 3:2. Brazil je uspeo minimalcem 1:0 da savlada Švajcarsku, a program su zatvorili Portugalci koji su savladali Urugvaj 2:1. Dešavanja sa SP ste mogli da pratite uz Sputnjik sport u tekstualnom prenosu.
Deveti dan Mundijala u Kataru otvorio je susret Srbije i Kameruna koji je Orlovima mogao da donese i prvu pobedu na šampionatu. Iako su reprezentativci Srbije imali prednost od 3:1, dve jeftine greške u kratkom vremenskom periodu dovele su do toga da na kraju Orlovi remiziraju sa selekcijom Kameruna 3:3.
Zakomplikovali su srpski fudbaleri put u nokaut fazu, ali nada i dalje postoji ukoliko pobede Švajcarsku, a Brazil Kamerun.
Srbija i Kamerun - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2022
Katar 2022
Srbija prokockala pobedu protiv Kameruna – i dalje živi san za osminu finala Mundijala
Drugi meč igrali su reprezentacije Gane i Južne Koreje, a taj susret doneo je neverovatnih pet golova. Gana je slavila rezultatom 3:2, a Koreja izvukla samo bod iako je uspela da izjednači posle zaostatka od 2:0 za protivnika.
Južna Koreja – Gana - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2022
Katar 2022
Spektakl i pobeda Gane protiv uporne Koreje – borba do poslednjeg atoma snage
Usledio je meč koji je bio od velikog značaj za Srbiju. Kako bi srpska reprezentacija ostala u borbi za osminu finala bilo je potrebno da Brazil savlada Švajcarsku što je na kraju i uradio rezultatom 1:0. Mogla je pobeda da bude i ubediljivija, ali je VAR poništio gol Vinisijusa.
Brazil – Švajcarska - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2022
Katar 2022
Brazilski „minimalac“ protiv Švajcarske jednak pobedi za Srbiju!
Za kraj dana usledila je poslastica Portugalije i Urugvaja, a ekipa koju predvodi Kristijano Ronaldo kao najveća zvezda slavila je rezultatom 2:0.
Sve vreme su Portugalci više napadali, a tačka je stavljena u nadoknadi vremena kada je sudija svirao i penal koji je precizno izveo Bruno Fernandeš.
Portugalija – Urugvaj - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2022
Katar 2022
Portugalija se setila Rusije pa se osvetila posle četiri godine
09:25 28.11.2022
/Pavlović 45+1, Milinković-Savić 45+3, Mitrović 53 - Kasteljeto 29, Abubakar 64, Čupo Moting 66/
21:51 28.11.2022
90'+2– Gooool 2:0
Fernandeš daje gol sa bele tačke
21:49 28.11.2022
90'– Penal!
Portugalija šutira sa bele tačke
21:37 28.11.2022
78'– Suarez!
Suarez snašno zakucava u mrežu, ali sa druge strane gola. Još jedna velika prilika za Urugvaj je prokockana.
21:34 28.11.2022
75'– Stativa!
Gomez iz velike daljine pogađa stativu! Bila je ovo velika šansa za Urugvajce.
21:30 28.11.2022
70'– Sjajan tempo utakmice
Leao je predugo čuvao loptu koju urugvaj krade. Međutim, ni oni neuspevaju da je zadrže. Sa druge strane Ronaldo pada, ali nema prekršaja i ponovo Urugvaj kreira napad.
21:25 28.11.2022
65'– I dalje bezuspešno preti Urugvaj
Olivera je odlično dočekao centaršut, ali odbrana Portugalije je reagovala na vreme
21:13 28.11.2022
55'– Gooool: Portugalija vodi 1:0
Ronaldo postiže gol posle asistencije Bruna Fernandeša.
21:12 28.11.2022
50'– Prekinut meč
Utakmica je na kratko prekinuta zbog upada navijača na teren.
21:10 28.11.2022
49'– Previše agreisvno
Vesino grubo staje na nogu Nevesa koji se jedva pridigao.
21:06 28.11.2022
46'– Počinje drugo poluvreme
Pao je Ronaldo posle grubljeg starta, ali nije opasnije povređen i bez problema može da nastavi utakmicu.
20:49 28.11.2022
45'– Kraj prvog poluvremena
Prvih 45 minuta proteklo je u dominaciji Portugalije koja je imala daleko veći posed lopte.
20:42 28.11.2022
40'– Povreda u timu Portugalije
Mendes u suzama napustio teren zbog povrede.
20:39 28.11.2022
39'– Portugalac „požuteo“
Neves obara Varelu i sudija odmah vadi žuti karton.
20:34 28.11.2022
32'– Kakva šansa Bentakura
Maestralno je Bentakur krenuo u solo prodor, uspeo je da prođe pored dvojice Portugalaca i iz prve je šutnuo ka golu, a onda je fantastičan posao odradio Kosta.
20:31 28.11.2022
27'– Na sve strane napada Portugalije
Sada je Dijaš poslao centaršut, ali nije pronašao nijednog saigrača.
20:21 28.11.2022
20'– Daleko opasnija Portugalija
Velika razlika u posedu lopte iznos čak 74 odsto za Portugaliju odnosno 26 odsto za Urugvaj.
Ofanzivnije je počela ekipa koju predvodi Kristijano Ronaldo.
20:19 28.11.2022
17'– Ronaldo pravo u živi zid
Ronaldo je izveo slobodan udarac, publika je ustala, znaju svi da je to za njega dobra pozicija, ali dobroje postavljena odbrana Urugvaja.
20:18 28.11.2022