Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Spektakl i pobeda Gane protiv uporne Koreje – borba do poslednjeg atoma snage

© AP Photo / Ricardo MazalanJužna Koreja – Gana
Južna Koreja – Gana - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2022
Fudbaleri Gane savladali su u neverovatnoj utakmici reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 3:2 u okviru drugog kola grupe H Svetskog prvenstva u Kataru.
Utakmica je počela agresivno na obe strane, grubo su napadali fudbaleri obe reprezentacije, ali veće šanse nisu viđene sve do 24. minuta.
Prvu šansu koristi Mohamed Salisu i donosi prednost Gani, a onda posle deset minuta mrežu Koreje zatresao je i Mohamed Kudus.
Bez odgovora je bila Koreja u nastavku prve deonice, ali utakmica u drugom poluvremnu postaje fantastična!
Do poslednjeg atoma snage borio se svaki igrač, Koreja je vršila pritisak i to im se isplatilo u 58. minutu kada je pogodio Gu Šung Čo. Nije prošlo ni cela dva minuta, a isti strelac je posle maestralne akcije koju je kreirao Son uspeo da donese izjednačenje.
Nije dugo trajala nada Koreje jer je fantastični Kudus u 68. minutu pogodio za novu prednost Gane. Odličnu utakmicu odigrao je fudbaler Ajaksa.
Imala je Koreja još nekoliko sjajnih šansi do kraja meča, ali uspešno je Gana odolevala upornosti.
Pravi junak je u završnici bio Ati-Zigi koji je skinuo neverovatne pokušaje fudbalera Koreje.
Gana je pobedom obezbedila tri boda, dok se Južna Koreja nalazi pred eliminacijom.
Gost u Miljanovom korneru pred odlazak na Mundijal u Kataru bio je srpski reprezentativac Filip Đuričić.