Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Brazil – Švajcarska - Sputnik Srbija

Brazilski „minimalac“ protiv Švajcarske jednak pobedi za Srbiju!

Fudbaleri Brazila savladali su minimalnim rezultatom 1:0 selekciju Švajcarske u drugom kolu grupe G i tako još uvek sačuvali san Srbije da se nađe u osmini finala Svetskog prvenstva u Kataru.
Od početka je na terenu daleko bolje delovao tim Brazila, ali kako je vreme odmicalo Švajcarska se sve bolje i čvrše branila.
Tokom prvog poluvremena nisu imali nijedan šut u okvir gola Brazila baš kao što je to bio slučaj i sa Srbijom, ali su u drugu deonicu ušli sa čini se nešto manje respekta.
Uspeli su Švajcarci da zaprete, ali ne i da zatresu mrežu Brazila. Somer je dugo čuvao gol Švajcarske i nekoliko puta uspeo da odbrani sjajne šuteve, ali u 65. minutu nije imao rešenje za odličan šut Vinisijusa.
Prednost Brazila je nestala samo minut kasnije kada je VAR poništio odluku zbog ofsajda koji se dogodio neposredno pre asistencije Vinisijusu.
Šokirani Brazil vrebao je narednu šansu, ali bio je bez konkretne ideje sve do 83. minuta. Rodrigo je uočio Kazemira koji se našao jako blizu gola i konačno doneo vođstvo Brazilu.
Pobeda petostrukog šampiona sveta obezbedila je Srbiji i dalje realnu šansu za plasman u osminu finala Mundijala u Kataru.
Zbog kiksa Srbije koja je remizirala protiv Kameruna (3:3) uprkos prednosti od dva gola, Orlovima je potrebno da savladaju Švajcarsku kako bi prošli u nokaut fazu.
Da su Brazilci remizirali sa Švajcarskom, Srbija bi onda u narednom meču morala da pobedi sa dva gola razlike.
Naravno i ukoliko Srbija pobedi Švajcarsku moraće da navija za Brazil i protiv Kameruna.
Portugalija – Urugvaj - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2022
Katar 2022
Mundijal, 9. dan – Brazilci dali nadu Orlovima, Ronaldo poveo Portugaliju ka pobedi
18:53 28.11.2022
90'– Kraj! 1:0
Pobeda Brazila
18:40 28.11.2022
83'– Gooool! 1:0 vodi Brazil
Kazemirooo pogađa posle asistencije Rodriga. Ostao je usamljen Kazemiro pred Somerom i lako ga savladao.
18:37 28.11.2022
79'– Slobodan udarac
Slab centaršut Entonija stiže pravo u ruke Somera.
18:33 28.11.2022
76'– Promene kod Švajcaraca
Embolo je van terena, u igri je Seferović.
18:31 28.11.2022
73'– Dvostruka izmena kod Brazila
Žesus i Entoni su na terenu. Iz igre izlaze Rišarlison i Rafinja.
18:23 28.11.2022
65'– Šok! Nema gol
Gol je poništen zbog ofsajda koji se dogodio na sredini terena pre dodavanja lopte Vinisijusu.
18:21 28.11.2022
64'– Gooooool! Vinisijus daje gol
Vinisijus dovodi Brazil do vođstva!
18:17 28.11.2022
59'– Dvostruka izmena
Iz igre su izašli Rider i Vergas, a na terenu su Štefen i Fernandeš.
18:15 28.11.2022
56'– Uf kakva šansa za Brazil
Ponovo je sjajnu loptu Vinisijus poslao Rišarlisonu, ali još jednom je nije zahvatio strelac golova protiv Srbije.
18:11 28.11.2022
54'– Dobra šansa za Švajcarce!
Džaka je uočio i poslao odličnu loptu Vidmeru koji šutira ka golu, ali se čudeno brani Brazil.
18:09 28.11.2022
52'– Brazilac takođe „požuteo“
Fred je sapleo Sou i zaradio žuti karton.
18:08 28.11.2022
50'– Prvi žuti karton
Rider u lice udara Rodriga koji je ušao u igru u drugom poluvremenu
18:06 28.11.2022
48'– Agresivno
Oštro kreće Brazil, militao obara Vargasa koji pravi jako bolne grimase
18:02 28.11.2022
46'– Počinje drugo poluvreme
Lopta je kod selekcije Brazila
17:47 28.11.2022
45'– Kraj prvog poluvremena
Razlika u posedu lopte nije velika, ali je Brazil svakako ostavio bolji utisak tokom prvih 45 minuta. Švajcarska kao ni Srbija protiv Brazila nije uspela da uputi šut u okvir gola protivnika.
Sa druge strane, Brazilci su oštro napadali, imali su dva odlična šuta, ali je na visini zadatka bio Somer.
17:46 28.11.2022
45'– Nema opasnosti
Ni Švajcarska ne koristi korner
17:45 28.11.2022
44'– Dva kornera
Prvi korner Brazil nije iskoristio, ali usledio je i drugi. Stvorila se gužva, bilo je opasno po Švajcarsku, ali nijedan Brazilac nije uspeo da zatrese mrežu.
17:43 28.11.2022
43'– Dobar start Švajcarca
Brazilc su uspeli da stignu do kontra napada, Rišarlison je bio blizu lopta, ali Akandži taktički pravi dobar start.
17:40 28.11.2022
38'– Napad Švajcarske
Gužva je nastala u kaznenom prostoru, Vargas je bio blizu gola, ali Alison nekako uspeva da ukrade tu loptu i sačuva mežu Brazila.
17:37 28.11.2022
37'– Ofanzivni Brazilci
Militao je probao da šutne, ali dobro je bila postavljena odbrana Švajcarske. Biće korner za Brazilce.