Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Francuska - Australija - Sputnik Srbija

Mundijal, 3. dan: Francuzi naučili na greškama Argentine

Završen je i treći dan Svetskog prvenstva u Kataru, a na programu su bile četiri utakmice. Program je otvorila pobeda Saudijske Arabije nad Argentinom od 2:1. Posle njih na terenu su bili Danska i Tunis koji su odigrali bez golova, a istim rezultatom završen je i susret Poljske i Meksika. Branilac titule Francuska savladao je Australiju sa 4:1.
Dan na Mundijalu počeo je senzacionalno. Saudijska Arabija savladala je Argentinu Lionela Mesija sa 2:1 i tako napravila prvo veliko iznenađenje na turniru.
Lionel Mesi - Sputnik Srbija, 1920, 22.11.2022
Katar 2022
Prvi šok na Mundijalu – Saudijska Arabija nokautirala Argentinu
Danska i Tunis su zatim odigrali meč sa dosta intenziteta, ali nije bilo golova.
Danska - Tunis - Sputnik Srbija, 1920, 22.11.2022
Katar 2022
Prva „nula“ na Mundijalu, ali drama nije izostala!
Nije bilo golova ni na utakmcii između Meksika i Poljske, a Robert Levandovski nije uspeo da bude precizan sa bele tačke.
Giljermo Očoa - Sputnik Srbija, 1920, 22.11.2022
Katar 2022
Navijači su ga čekali i dočekali – slavni golman odbranio penal i rastužio Poljake!
Na kraju, aktuelni svetski šampion Francuska slavio je protiv Australije sa 4:1.
Francuska - Australija - Sputnik Srbija, 1920, 22.11.2022
Katar 2022
Šampioni sveta štucali, pa onda lako preskočili Kengure
Sve mečeve ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
13:36 22.11.2022
Treći dan Mundijala:
/Al Šehri 48, Al Davsari 53 - Mesi 10/
/Rabio 27, Žiru 32, 71, Mbape 69 - Gudvin 9/
22:00 22.11.2022
KRAJ – Pobeda Francuske od 4:1!
Fudbaleri Francuske, aktuelni šampioni sveta, uspešno su startovali Mundijal u Kataru pobedom nad Australijom od 4:1 (2:1).
Katar 2022
21:34 22.11.2022
71’ – Novi gol Francuske!
Žiru je odlično skočio i pogodio za 4:1. Sada se igra Australije totalno raspala.
21:30 22.11.2022
69’ – GOL - Mbape za 3:1!
Našao se na pravom mestu u pravo vreme i sada su Trikolori blizu pobede.
67’ – Vrhunska akcija
Francuzi su organizovali prelepu akciju, lopta je stigla do Grizmana i nije bilo gola.
21:23 22.11.2022
60’ – Mbape u šansi
Neverovatno je brz Kilijan Mbape, našao se u dobroj šansi, ali je šutirao pored gola.
21:16 22.11.2022
51’ – Pokušaj makazica
Probao je Olivije Žiru sa makazicama, ali nije prošlo. Otišla je lopta metar pored gola.
21:11 22.11.2022
48’ – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme utakmice Francuska – Australija, videćemo ko će se bolje snaći. Trikolori vode 2:1.
20:52 22.11.2022
45’ – Poluvreme – 2:1!
Posle 45 minuta igre Francuska vodi sa 2:1, a moglo je lako da bude i drugačije. Mogli su Trikolori do još jednog gola, ali i Australijanci koji su pogodili stativu u završnici prvog dela igre.
20:46 22.11.2022
45’ – Veliki promašaj
Mogao je sada Mbape da reši utakmicu, ali je promašio zicer pa je ostalo 2:1.
20:32 22.11.2022
32’ – Preokreću Francuzi!
Dlanom o dlan, šampioni sveta vode, strelac je Olivije Žiru posle sjajne akcije – 2:1! Iako su sigurno bili u šoku, Trikolori su odgovorili na pravi način i za pet minuta stigli do preokreta.
20:27 22.11.2022
27’ – Rabio za izjednačenje!
Francuska se vraća u meč, Rabio donosi poravnanje i sada je 1:1! Mbape je centrirao, Rabio se našao na pravom mestu i glavom prosledio loptu u mrežu.
20:22 22.11.2022
22’ – Umalo 2:0!
Djuk je šutnuo iz sve snage, a sada je samo sreća spasila Francuze i golmana Ljorisa!
20:18 22.11.2022
15’ – Francuzi u problemu
Sigurno Francuzi nisu očekivali da startuju utakmicu primljenim golom u 9. minutu utakmice i sada je zanimljivo da se vidi kako će prvak sveta da odreaguje protiv nezgodnih Australijanaca koji vode sa 1:0.
20:09 22.11.2022
9’ – Vodi Australija - 0:1!
ŠOK! Australija vodi protiv aktuelnog svetskog šampiona – 1:0! Gudvin je strelac! Našao se na pravom mestu i pogodio mrežu. Pravi šok za aktuelnog šampiona sveta. Ernandez se na sve to žali na povredu.
20:07 22.11.2022
7’ – Mbape u napadu po levoj strani
Probao je Mbape po levoj strani i pokazao je ponovo koliko je brz i nezgodno. Sada kada ne igra Benzema posebno će Mbape imati zadatak da pravi razliku na terenu.
20:00 22.11.2022
1’ – Počela je utakmica
Svetski šampion Francuska krenula je u odbranu krune, a prvi protivnik Trikolora je Australija.
19:29 22.11.2022
Izašli su sastavi za meč Francuske i Australije
Pogledajte za koga su se odlučili selektori.
18:56 22.11.2022
KRAJ – 0:0
Katar 2022
18:42 22.11.2022
83' – Poljaci pripretili
Opasan napad Poljske, bila je lopta kod stative, ali su se Meksikanci nekako odbranili. Glik je mogao bolje da odreaguje. Ostaje 0:0.
18:28 22.11.2022
70' – Posle odbranjenog penala Meksiko napada
Meksikanci sada imaju momentum, ali videćemo da li će uspeti da materijalizuju odbranjen penal Giljerma Očoe.