Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Lionel Mesi - Sputnik Srbija

Prvi šok na Mundijalu – Saudijska Arabija nokautirala Argentinu

Fudbaleri Argentine doživeli su šokantan poraz od Saudijske Arabije 2:1 (0:1) u premijernom meču na Mundijalu Kataru. Iako su poveli golom Lea Mesija u 10. minutu, ratoborni Arabijci su za samo pet minuta na početku drugog dela uspeli da preokrenu rezultat i da slave u prvom meču Grupe C.
„Gaučosi“, predvođeni jednim od najboljih fudbalera planete svih vremena – Leom Mesijem, očekivalo su ofanzivno krenuli, a kao plod takve igre, usledio je i rani gol iz penala.
Leandro Paredes je bio povučen prilikom kornera i glavni sudija je dobio signal iz VAR sobe da pogleda da li je bilo elemenata za najstrožiju kaznu.
Vinčić je bez mnogo oklevanja pokazao na belu tačku, a hladnokrvan prilikom realizacije bio je as Pari Sen Žermena. Usledio je veliki broj napada Argentine ka golu Arabije i čak tri poništena gola.
Prvo je Mesi uhvaćen u ofsajd zamci, a kasnije i Lautaro Martinez i to u dva navrata. Minimalnom prednošću selekcije iz Južne Amerike se otišlo na 15-minutni odmor, da bi u nastavku usledio totalni šok.
Prvo je El Šehri uspeo da matira Emilijana Martineza u 48. minutu, da bi svega pet minuta kasnije Al Davsari prelegim golom kreirao senzaciju, pogodivši dalji ugao nebranjenog gola Argentine.
Nije se Arabija odmah povukla, kao što su možda mnogi očekivali, već su nastavili sa visokim presingom na polovini „gaučosa“.
Ipak, nešto kasnije su svesno prepustili loptu daleko jačem rivalu i bili su isključivo fokusirani na odbranu sopstvenog gola, što im je „pošlo za nogom“.
Utakmica je produžena za osam minuta, ali je u nadoknadi viđena strašna scena kada je golman Saudijske Arabije Mohamed Al Ovais kolenom naleteo na glavu saigrača Jasera Al Šaranija.
Iznet je reprezentativac Saudijske Arabije na nosilima, a utakmica je potom produžena za još nekoliko minuta.
Posle velike borbe, hrabre i agresivne igre Saudijska Arabija je zasluženo odnela pobedu.
Zahvaljujući krajnje neočekivanom trijumfu i prvom iznenađenju na Svetskom prvenstvu u Kataru, Saudijska Arabija je zasela na čelo Grupe C, gde se od 17 časova sastaju Meksiko i Poljska.
Uživo: Mundijal 3. dan: Mesi i prvaci sveta kreću po „Zlatnu boginju“
Gost u emisiji Miljanov korner nedavno je bio srpski reprezentativac Filip Đuričić.
Francuska - Australija - Sputnik Srbija, 1920, 22.11.2022
Katar 2022
Mundijal, 3. dan: Francuzi naučili na greškama Argentine
12:11 22.11.2022
48’ – Šok! El Šehri za izjednačenje! 1:1
Pravo pored desne stative reprezentativac Saudijske Arabije šalje loptu u mrežu i donosi izjednačenje svom timu.
13:08 22.11.2022
Kraj! Argentina je poražena na startu Mundijala
13:04 22.11.2022
90+10’ – Još jedna odbrana
Alvares šutira direktno ka golu, ali još jednom maestralan golman nestvarno borbene Saudijske Arabije.
13:01 22.11.2022
90+8’ – Iznet na nosilima!
Reprezentativac Saudijske Arabije je iznet na nosilima sa terena.
12:59 22.11.2022
90+6’ – Strašan sudar!
Golman Al Ovais kolenom je naleteo na glavu El Šahranija kome se ukazuje lekarska pomoć. Golman je u suzama, El Šahrani je pao u nesvest.
12:58 22.11.2022
90+5’ – Neverovatno
Još jednom je srušen golman Saudijske Arabije, gol je ostao prazan, ali Mesi kao da nije znao gde ne nalazi.
12:56 22.11.2022
90+1’ – Maestralni Saudijci
Alamri je heroj! Golman Saudijske Arabije je pao, ali je Alamri bio na golu i uspeo da odbrani udarac Argentine!
12:54 22.11.2022
90’ – Neverovatna borba Saudijske Arabije
Još jedan neuspešna centaršut Argentine. Lopta je krenula ka golu, ali je odbrana Arabije ponovo bila na mestu.
12:52 22.11.2022
88’ – Neverovatna borba Saudijske Arabije
U svakom duelu Saudijci ostavljaju srce na terenu. Neverovatno se brane od svakog napada i Argetinci ne pronalaze rešenje.
12:47 22.11.2022
84’ – Vremena sve manje...
Slavni Argentinac dobio je još jednu priliku, ali glavom je loptu poslao direktno u ruke Mohameda Al Ovaisa.
12:44 22.11.2022
81’ – Mesi daleko iznad gola
Lionel Mesi izveo je slobodan udarac, uputio je loptu ka golu, ali ona odlazi još jednom previše visoko.
12:41 22.11.2022
76’ – Novi bezuspešni pokušaj Argentine
Fernandez je ispratio centaršut i uspeo da glavom zahvati loptu, ali je ona otišla daleko iznad gola.
12:34 22.11.2022
71’ – Izmena
Loša partija Taljafike koji je izašao sa terena, umesto njega ulazi Markos Akuna.
12:32 22.11.2022
69’ – I dalje se brane Saudijci
El Burajka seče još jednu loptu, Taljafiko je sporo reagovao.
12:27 22.11.2022
64’ – Kakva odbrana!
Al Ovais je odbranio udarac Taljafika koji je bio blizu i odlično šutirao.
12:26 22.11.2022
62’ – Mesi zaustavljen
Saudijci su još jednom zaustavili Mesija i izblokirali njegov šut.
12:20 22.11.2022
57’ – Kakva igra Saudijske Arabije!
Mesi je krenuo ka golu, ali sjajan posao radi odbrana Saudijske Arabije.
12:17 22.11.2022
54’ – Gol! Šta se dešava u Kataru? 2:1
Salem Al Davsari daje drugo gol za Saudijsku Arabiju! Prošao je odbranu Argentine i sjajno zatresao mrežu za neverovatni preokret.
12:10 22.11.2022
46’ – Počinje drugo poluvreme
Odmah na početku drugog dela utakmice igra se agresivno, a pao je Anhel Di Maria.
11:54 22.11.2022
45+5’ – Kraj prvog poluvremena
Prvih 45 minuta obeležio je gol Lionela Mesija sa bele tačke u desetom minutu, ali Argentina je na puazu mogla još ubedljivije da Lautaro dva puta nije bio ofsajdu.
Takođe je i Mesi imao šansu, ali i njegov gol je poništen.

Čak pet puta su Argentinci uhvaćeni u ofsajdu, štoperi Saudijske Arabije odigrali su dobro, ali njihova reprezentacija nije nijednom opasno zapretila golu Emilijana Martineza.
Saudijska Arabija ostala je i bez kapitena Al Farača koji je zadobio povredu zbog koje nije mogao da nastavi meč.