Moćni Srbin srušio Inter – Filip poleteo i napravio spektakl /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićReprezentativac Srbije Filip Kostić
Reprezentativac Srbije Filip Kostić - Sputnik Srbija, 1920, 07.11.2022
Fudbaleri Juventusa savladali su Inter rezultatom 2:0 u 13. kolu Serije A, a najzaslužniji za pobedu bio je maestralni Filip Kostić koji je kod oba gola upisao asistenciju.
Filip Kostić odigrao je spektakularnu utakmicu u dresu Juventusa i poveo tim ka pobedi u važnom italijanskom derbiju.
Poluvreme je završeno bez golova, Inter je imao nekoliko neiskorišćenih prilika, ali je i „stara dama“ mogla do prednosti.
Drugo poluvreme donelo je veći posed lopte Interu, ali to više ništa nije značilo jer je Filip Kostić u 52. minutu pretprčao celu levu stranu i dodao loptu Andrjanu Rabiou koji je zatresao mrežu.
Samo deset minuta kasnije razigrani srpski reprezentativac stvorio je novu šansu, ali siagrači nisu uspeli da ga isprate.
Međutim, Kostić nije mogao da se zaustavi. U svakom trenutku bio je fokusiran na to kako stići do gola i ponovo je našao rešenje u 84. minutu.
Srpski fudbaler je izveo sjajan centaršut iz kornera, a loptu je u gol poslao Nikolo Fađoli.
Ne samo da je Kostić doneo pobedu ekipi već je na taj način uspeo da vrati samopouzdanje posle eliminacije u grupnoj fazi Lige šampiona.
Srbin je asistirao i Danilu koji je postigao gol, međutim on je poništen posle VAR provere.
U italijanskom derbiju nije bilo Dušana Vlahovića koji se oporavlja zbog povrede.
► U emisiji Miljanov korner gostovala je srpska bokserka Jelena Janićijević.