Partizan za pola sata završio posao „na krovu“

© Miroslav TodorovicRikardo Gomeš, Partizan - Kolubara
Rikardo Gomeš, Partizan - Kolubara - Sputnik Srbija, 1920, 09.10.2022
Partizan je lako izašao na kraj sa Voždovcem u gostima u 14. kolu Superlige - 4:0 (3:0), gde je za nepunih 30 minuta rešio pitanje pobednika. Dva gola na popularnom „krovu“ postigao je Rikardo Gomeš, dok su se u strelce upisali Kvinsi Menig i Nikola Terzić, efektnim pogotkom u 90. minutu.
Crno-beli su četvrti na tabeli, imaju dva boda manje u odnosu na trećeplasirani Čukarički, a pet manje od lidera Crvene Zvezde koja je ranije danas savladala Spartak iz Subotice identičnim rezultatom.
Furiozno je Partizan otvorio susret protiv „zmajeva“, s obzirom na to da je posle samo devet minuta igre stigao do prednosti preko najboljeg strelca Rikarda Gomeša.
Već u 23. minutu na semaforu je bilo 2:0 za goste, a ponovo je pogodak postigao reprezentativac Zelenortskih Ostrva. Bio je to Rikardov 80. pogodak u crno-belom dresu, a deveti ove sezone u Superligi, 15. u svim takmičenjima.
Do odlaska na odmor pogodio je još jedan Partizanov legionar - Kvinsi Menig, koji je matirao Krunića u 29. minutu.
Nizale su se kasnije šanse ispred oba bola, ali su mreže nekim čudom mirovale više od sat vremena. Ipak, da ne ostane 3:0, postarao se Nikola Terzić, koji je prelepim golom u 90. minutu postavio konačnih 4:0.
Prvo je "zalomio" rivala, a onda levom nogom "ubio pauka" u golu Voždovca, tamo gde se spajaju prečka i stativa.
Na kraju su izabranici Gordana Petrića, koji su prošle nedelje šokirali Keln u Nemačkoj, upisali još jednu recku u Superligi gde zauzimaju četvrtu poziciju sa minus pet u odnosu na ljutog rivala.
Partizan je stigao do osme pobede u domaćem prvenstvu i na najbolji mogući način se pripremio za meč 4. kola Liga konferencije koji je zakazan za četvrtak u Humskoj (18.45), kada stiže Keln.
Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić  - Sputnik Srbija, 1920, 09.10.2022
Kuglice su bile uz Srbiju, a lider Orlova poručuje: Prvo Mundijal, pa onda juriš na prvo mesto!