Srbin je heroj Poljske – Filip dao nestvarna dva gola i režirao preokret

© AFP 2023 / ANDREJ ISAKOVICSrpski fudbaler Filip Mladenović
Srpski fudbaler Filip Mladenović - Sputnik Srbija, 1920, 17.09.2022
Filip Mladenović, srpski fudbaler, postigao je dva gola na utakmici Legije protiv Legnice i preokretom doneo pobedu svom timu koji je slavio rezultatom 3:2.
Utakmica skoro da nije ni počela, a Legnica je povela golom Angela Henrikeza, da bi samo 12 minuta kasnije prednost od 2:0 doneo Lucijano Naršing.
Legija je meč počela iz minusa, ali je srpski fudbaler u sopstvenoj režiji spremao preokret.
Najpre je Filip Mladenović asistirao Pavelu Voleku u 20. minutu, da bi pred kraj prvog poluvremena prelepim golom doneo Legiji i izjednačenje.
Golman Legnice mogao je samo da gleda prelepi volej od Srbina, a repriza je stigla već u 56. minutu.
Primio je Mladenović loptu, nije odugovlačio po njoj i raspalio je, a onda se zabila pravo u mrežu za pobedu Legije.
Posle pobede nad Legnicom Filip ima tri gola i tri asistencije na osam utakmica.
Mladenović se nalazi i na spisku Dragana Stojkovića Piksija, selektora Srbije, pred mečeva Lige nacija.
Эmblema ČM-2022 po futbolu v Katare  - Sputnik Srbija, 1920, 16.09.2022
Katar 2022
Ekvadoru opet preti izbacivanje sa Mundijala u Kataru
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 16.09.2022
„Nadležni za dignitet“ poslali sudiju u penziju: „Ceo svet je čuo za selo Vrnjci, promenite odluku!“