Moskva slavi Srbina – bio je brži od pištaljke /video/

© Sputnik / Aleksandr Vilьf / Uđi u bazu fotografijaMilan Gajić
Milan Gajić - Sputnik Srbija, 1920, 15.09.2022
Milan Gajić, bivši desni bek Crvene zvezde, doneo je pobedu CSKA iz Moskve golom u 93. minutu protiv Urala iz Jekaterinburga u drugom kolu Kupa Rusije - 2:1.
Veliku borbu vodili su „armejci“ sa Uralom pred svojim navijačima u Moskvi, da bi u heroja u trećem minutu sudijske nadoknade izrastao nekadašnji defanzivac srpskog šampiona koji je uspeo da pronađe put do mreže za erupciju oduševljenja na VEB areni u prestonici Rusije.
Pre toga je prednost CSKA doneo Vilijan, a Jušin je doneo izjednačenje u 86. minutu pre nego što je Gajić rešio utakmicu.
Gajić je bio pribran posle jednog odbitka golmana i uspeo je da loptu pošalje u nebranjenu mrežu za pobedu CSKA.
Od srpskih fudbalera koji igraju u Rusiji u kupu su igrali još Mihajlo Banjac (Krasnodar), Stefan Šapić (Torpedo Moskva) i Ivan Miladinović (Soči).