Medvedev prvi put u karijeri pobedio čuvenog Španca – prekinut crni niz za polufinale

© Tennis Australia / Uđi u bazu fotografijaDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 17.06.2022
Danil Medvedev plasirao se u polufinale turnira u Haleu posle pobede nad Robertom Bautistom Agutom rezultazom 6:2, 6:4.
Posle tri neuspešna duela protiv Španca, Danil Medvedev prekinuo je crni niz i savladao Roberta Bautistu Aguta i to za prvo polufinale turnira u Haleu u karijeri.
Odličan meč, možda i najbolji od početka sezone na travi odigrao je Rus i potvrdio da je u izuzetnoj formi.
Tokom prvog seta Španac je uspevao da se brani samo u prva četiri gema, a onda je usledila izuzetna ofaziva ruskog asa.
Imao je Medvedev skoro 80 procenta osvojenih poena na prvi servis. Pri rezultatu 2:2 Bautista Agut imao je jedinu brejk priliku u tm setu, a nakon što je nije iskoristio Danil je bio sve bolji na svom servisu.
Drugi set bio je dramatičniji, Španac se nije predao i krenuo je da napada, a već u drugom gemu stekao je tri šanse za brejk.
Ipak, sjajno se odbranio Medvedev, strpljivo čekao greške i ipak izjednačio.
U sedmom gemu Rus je napravio brejk, a onda je sve moglo da se zakomplikuje kada je Bautista Agut ponovo imao tri prilike da oduzme servis.
Ponovo se spasio Medvedev i mirno iskoristio prvu meč loptu. U polufinalu igraće protiv Oskara Otea koji je prethodno savladao Karena Hačanova.