Nemac posle preokreta šokirao Hačanova u Haleu

© AP Photo / Alastair GrantKaren Hačanov
Karen Hačanov - Sputnik Srbija, 1920, 17.06.2022
Karen Hačanov izgubio je posle preokreta četvrtfinalni meč na turniru u Haleu od Oskara Otea. Rus je dobio prvi set 6:4, ali je došlo do bolje igre Nemca koji je uspeo da slavi u preostala dva seta rezultatom 7:6(5) i 6:4 i tako se plasira u polufinale gde ga čeka pobednik duela Danil Medvedev - Roberto Bautisa Agut.
Rus je odlično ušao u četvrtfinalni dvoboj i prvi set je rešio u svoju korist rezultatom 6:4.
U nastavku je Nemac Ote, koji je 51. reket sveta, uspeo da podigne nivo igre i da bude ravnopravan rival.
Na kraju je pobednika drugog seta morao da odlučuje taj-brejk u kojem je više znanja i sreće, ispostaviće se, imao Oskar Ote koji je slavio rezultatom 7:5.
U trećem setu Hačanov je doživeo brejk, a Nemac je sebično čuvao servis. Ipak, imao je Hačanov šansu i dve brejk lopte u desetom gemu, ali se Ote izborio sa tim i na kraju uspeo da slavi 6:4 i plasira se u polufinale gde ga čeka Medvedev ili Bautista Agut.
Turnir u Haleu igra se za nagradni fond od 2,27 miliona evra.