Boston na korak do finala

© AP Photo / Wilfredo LeeDžejson Tejtum
Džejson Tejtum - Sputnik Srbija, 1920, 26.05.2022
Ekipa Boston Seltiksa upisala je drugu uzastopnu pobedu protiv Majamija u finalu Istočne konferencije rezultatom 93:80 (17:19, 20:23, 32:16, 24:22) i sada je uz skor 3:2 na samo korak do finala lige.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Furiozno je krenuo Majami kako bi doneo novo izjednačenje i sve je vodilo ka tome u prve dve deonice igre.
Više šuteve iz igre i nešto opreznija odbrana doneli su Majamiju minimalnu razliku, ali ona je sačuvana i u narednoj četvrtini.
Tokom druge deonice Majami je poveo sa razlikom od sedam poena, ali su se Seltiksi uporno vraćali i nisu dozvolili veliki zaostatak.
Ponovo je presudna bila treća deonica igre, kada se Boston razigrao uz poene Džejlena Brauna koji je ujedno i bio najefikasniji na meču sa 25 poena, četiri skoka i asistencijom.
Džejson Tejtum pružio je još jednu odličnu partiju mada nešto slabiju u odnosu na prethodni meč i doprineo je pobedi sa 22 poena, 12 skokova i devet asistencija.
Odbrana Bostona zaustavila je Majami u trećoj četvrtini i napravila razliku od 11 poena, iako su na startu te deonice bili u zaostatku.
Pokušao je Majami da se vrati u poslednjim minutima, ali je Boston napravio dovoljnu prednost i pažljivo je zadržao.
Seltiksi su upisali treću pobedu i sada ih od finala deli samo jedna pobeda.