Partizan slavio posle dva penala

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićFudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 16.05.2022
Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Voždovca rezultatom 3:0 u pretposlednjem kolu Superlige nakon golova Rikarda Gomeša u prvom poluvremenu i Igora Vujačića u drugom.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Meč je najpre trebalo da počne u 16:30, ali je pomeren zbog dojave o bombi u tržnom centru Stadionna čijem se krovu nalazi stadion fudbalera Voždovca.
Furiozno su zakoračili na teren crno-beli, a već u prvom minutu je napao Rikardo Gomeš, ali je sviran ofsajd.
Odmah nakon te prilike Kvinsi Menig je pokušao, ali takođe bezuspešno.
Nova neiskorišćena šansa dogodila se već u 15. minutu ali Menig nije imao sreće još jednom.
U 29. minutu sudija je svirao penal zbog povlačenja u kaznenom prostoru, a najbolji strelac Partizana Gomeš bio je precizan sa bele tačke.
Neoprezni fudbaleri Voždovca u 41. minutu igrali su rukom i ponovo je Rikardo dobio priliku da šutira penal.
Još jednom je bio siguran i doneo prednost crno-belima od 2:0, nakon čega su sve slabije igrali domaći.
U drugom poluvremenu ponovo su znatno više delovali crno-beli, u 67. minutu pretnja se pretvorila u treći gol čiji je strelac bio Igor Vujačić.
Dominantno i sigurno su fudbaleri Partizana odigrali meč, a Voždovac nije imao prilike da ozbiljnije zapreti.