Partizan bez problema protiv Zemunaca – poznati svi parovi polufinala Kupa

© Sputnik / Petar TadićDetalj sa košarkaške utakmice između Partizana i Borca iz Zemuna
Detalj sa košarkaške utakmice između Partizana i Borca iz Zemuna - Sputnik Srbija, 1920, 18.02.2022
Košarkaši Partizana pobedili su Borac iz Zemuna 101:48, čime su kompletirani parovi polufinala Kupa „Radivoja Koraća“.
Izabranici Željka Obradovića opravdali su ulogu favorita i u borbi za finale igraće protiv FMP-a, koji je ranije u toku dana bio bolji od Borca iz Čačka.
Utakmica Partizan - FMP igra se u subotu u 21 čas, dok se u prvom polufinalu, od 17 časova, sastaju Crvena zvezda i Mega.
Partizan je u prvom poluvremenu imao više muka nego što je bilo ko očekivao. Najtrofejniji srpski košarkaški klub ušao je opušteno u meč i gosti iz Zemuna pružali su jak otpor.
Imali su prednost crno-beli, ali sve do kraja poluvremena nisu uspevali da slome otpor protivnika. Tada su serijom koševa otišli na +17 i na pauzi rezultat je bio 47:30.
Drugo poluvreme Partizan je otvorio serijom 9:0 i tu je praktično bio kraj utakmice, pošto srpski drugoligaš nije uspeo da se vrati iz zaostatka od 26 poena, 56:30.
Do kraja utakmice prednost crno-belih samo je rasla i na kraju su upisali ubedljivu i rutinsku pobedu protiv Borca iz Zemuna.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tristan Vukčević sa 16 poena, Dangubić je ubacio 14, a Smailagić 12 poena.
Kod Borca bolji od ostalih bio je Branković sa 14 poena.
Detalj sa košarkaške utakmice između FMP-a i Borca - Sputnik Srbija, 1920, 18.02.2022