„Panteri“ rutinski do polufinala – FMP pobedio Borac

© Sputnik / Petar TadićDetalj sa košarkaške utakmice između FMP-a i Borca
Detalj sa košarkaške utakmice između FMP-a i Borca - Sputnik Srbija, 1920, 18.02.2022
Košarkaši FMP pobedili su Borac 88:77, u četvrtfinalu Kupa „Radivoja Koraća“. Ekipa iz Železnika u polufinalu igraće protiv boljeg iz meča Partizan - Borac Zemun.
Panteri“ su opravdali ulogu favorita, ali lakše nego što se očekivalo došli su do plasmana među četiri najbolje ekipe u Nišu.
FMP je od starta preuzeo inicijativu i već posle pet minuta igre trener ekipe iz Čačka morao je da reaguje jer mu se ekipa nalazila u dvocifrenom zaostatku.
Slabo šta mogli su da pogode košarkaši Borca, odbrana FMP-a bila je izuzetno pokretljiva i posle prve deonice rezultat je bio 19:8.
Drugu četvrtinu ekipa trenera Stefanovića započela je još silovitije, u jednom trenutku rezultat je iznosio velikih 36:14 i mirisalo je na katastrofu Borca u prvom poluvremenu.
Ipak, u završnici su izabranici Marka Marinovića pronašli nešto bolji ritam i na pauzu su otišli sa „samo“ -13, 39:26.
Tokom treće četvrtine gledali smo dobru košarku na obe strane. Očekivalo da ćemo takav scenario gledati od starta, ali klub iz Železnika se pobrinuo da na vreme napravi razliku.
Posle trideset minuta igre rezultat na semaforu bio je 62:44.
Borac je na startu poslednje četvrtine pokazao znake života, te je trojkama Čarapića i Tomašića došao do -12, 62:50.
Ipak, FMP je preko Nerandžića i Tasića odbio nalet protivnika i do kraja se nije postavljalo pitanje pobednika.
FMP će u borbi za finale igrati protiv Partizana ili Borca iz Zemuna. Poslednje četvrtfinale na programu je u 21 čas.
Najefikasniji na meču bio je Danilo Tasić koji je za FMP ubacio 19 poena, upisao osam skokova i jednu asistenciju.
U timu Borca najviše se istakao Marko Pecarski koji je zabeležio 18 poena, sedam skokova i jednu asistenciju.