Danci se osvetili Francuzima za poraz u Tokiju i okitili se bronzom

© AP Photo / Anna SzilagyiDanska rukomet
Danska rukomet - Sputnik Srbija, 1920, 30.01.2022
Reprezentacija Danske osvojila je bronzanu medalju na Evorpskom prvenstvu u Mađarskoj, nakon što je posle drame i produžetka bila uspešnija od Francuske rezultatom 35:32 (29:29).
Danci, svetski šampioni, uspeli su da se izbore za utešnu nagradu u vidu bronze u Budimpešti, iako se očekivalo da će upravo oni i Francuzi voditi bitku za najsjajnije odličje na turniru.
Olimpijski prvaci iz Tokija pali su posle drame i produžetka rezultatom 35:32, a činjenica je da je u Budimpešti viđen atomski rukomet.
Svega šezdesetak minuta uoči utakmice za treće mesto na Evropskom prvenstvo bilo je poznato da najboljih šuter svih vremena Mikel Hansen neće moći da pomogne Dancima da se osvete Francuzima za poraz iz Tokija sa Olimpijskih igara prošle godine.
Povreda zgloba u dvoboju sa Špancima bila je jača od želje, ali su Skandinavci na krilima Jakoba Holma, koji je postigao čak deset golova uspeli da nokautiraju posle produžetka Francuze.
U regularnom delu Dika Mem je sačuvao je „galske petlove“ u igri nakon što je postigao gol za izjednačenje 35 sekundi pre kraja –29:29.
Ipak, tokom deset minuta produžetka četa Nikolaja Jakobsena je preko razigranog Rasmusa Laugea koji je postigao tri gola u nastavku, a samo jedan u regularnom delu, uspela je da „slomi“ Francuze.
U tome su mu pomogli impresivni Holm, kao i sjajni čuvar mreže Niklas Landin Jakobsen koji se razbranio.
Danci su treći, Francuzi se vraćaju kući bez odličja, a veliko finale u Budimpešti zakazano je za 18 časova kada će snage odmeriti Švedska i Španija.
Detalj sa utakmice Švedska - Francuska, Evropsko prvenstvo rukomet - Sputnik Srbija, 1920, 28.01.2022
Završnica za infarkt – Švedska protiv Španije za krov Evrope! /video/
Futsaleri Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 28.01.2022
Srbija se pobedom oprostila od Evropskog prvenstva
Detalj sa rukometne utakmice između Norveške i Islanda - Sputnik Srbija, 1920, 28.01.2022