Gol za Svetsko prvenstvo – u poslednjoj sekundi produžetka! /video/

© REUTERS / MARTON MONUSDetalj sa rukometne utakmice između Norveške i Islanda
Detalj sa rukometne utakmice između Norveške i Islanda - Sputnik Srbija, 1920, 28.01.2022
Muška rukometna reprezentacija Norveške pobedom protiv Islanda 34:33 (27:27), u utakmici za peto mesto na Evropskom prvenstvu, izborila je direktan plasman na Šampionat sveta koji će se održati naredne godine u Švedskoj i Poljskoj. Norvežani su do trijumfa došli pogotkom u poslednjoj sekundi produžetka.
Norveška je peta najbolja selekcija ovogodišnjeg šampionata Starog kontinenta, a do tog uspeha došli je zahvaljujući neverovatnoj pobedi protiv Islanda.
U dramatičnoj utakmici nije bilo pobednika posle 60 minuta igre, te se ušlo u dodatnih deset.
Tamo je stanje bilo izjednačeno, Islađani su u poslednjem minutu uspeli da dođu do izjednačenja (33:33), te je Norveška imala poslednji napad - napada za pobedu.
Lopta se nije dobro kretala, vreme je isticalo i odgovornost je preuzeo Rajnkind. Udarcem sa devet metara savladao je golmana Islanda i doneo je Norveškoj peto mesto i direktan plasman na Svetsko prvenstvo.
Island je imao veliku šansu da dođe do trijumfa u poslednjim sekundama regularnog dela utakmice, pošto je Norveška rizikovala i poslednji napad je igrala bez golmana.
To im se umalo obilo o glavu jer su izgubili loptu i Island je imao šansu da šutem preko celog terena dođe do pobede.
Gađao je Elvar Jonson, ali lopta je otišla malo pored stative i ušlo se u produžetak. Tamo se desio već viđen scenario i Norveška je slavila.
Sada su na programu polufinalne utakmice, u 18 časova igraju Španija i Danska, a u 20.30 Francuska i Švedska.
Danci demantovali da su namestili utakmicu: „Besmislene optužbe“
Karabatić režirao čudo – Francuska dobila izgubljenu utakmicu i otišla u polufinale
Skandal i presedan – zaraženom Nišliji dozvoljeno da igra: „Procenili smo da sme“