Futsaleri Srbije - Sputnik Srbija

Srbija se pobedom oprostila od Evropskog prvenstva

Muška futsal reprezentacija Srbije pobedila je Holandiju 3:2 (0:1) u trećem kolu Evropskog prvenstva, ali nije uspela da se plasira u četvrtfinale.
Našim futsalerima bila je potrebna ubedljiva pobeda, sa više golova razlike.
Srbija je izborila pobedu, ali minimalnu, što znači da će u četvrtfinale Portugalija i Ukrajina - selekcije od kojih je ekipa Dejana Majesa izgubila.
Srpski futsaleri oprostili su se trijumfom od šampionata Evrope, moglo je da bude drugačije da smo bili kompletni, ali usled velikih zdravstvenih problema nijednom nismo bili u potpunom sastavu.
Srbija je do pobede protiv domaćina došla preokretom, pošto je na petnaest minuta do kraja zaostajala dva gola razlike, 0:2.
I do tog trenutka, iako to zvuči previše subjektivno, Srbija je bila bolji rival, više je napadala, imala je bolje šanse, ali lopta nije htela u gol.
Ipak, i to se promenilo. Sve je počelo od gola Bobe Rajčevića. Sjajnim volejom savladao je golmana Holandije.
Nekoliko minuta kasnije na semaforu je bilo 2:2. Iskoristili smo grešku protivnika i Ramić je rutinski prosledio loptu u mrežu.
Minut kasnije Srbija došla do potpunog preokreta. Stojčevski se našao na pravom mestu i petom je pogodio za 3:2.
Do kraja utakmice naša selekcija je trpela veliki pritisak, Holandiji je bio potreban bod za plasman dalje, ali naša odbrana je bila sjajna.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
22:03 28.01.2022
40’ - 3:2 - kraj!
Pobeda naših futsalera!
21:58 28.01.2022
39’ - 3:2 - Ramić promašio stotpostonu šansu...
Šteta, moglo je da bude 4:2.
21:55 28.01.2022
37’ - 3:2 - Holandija ide na sve ili ništa
Ubacili su igrača sa klupe, s tim što nemaju golmana, rizikuju jer ima treba bod za plasman dalje.
21:51 28.01.2022
35’ - 3:2 - nema gola iz penala!
Rajčević je povukao Holanđanina i arbitar je pokazao na belu tačku.
Promašio je jedanaeasterac Bujuzan.
21:50 28.01.2022
34’ - 3:2 - pritisak Srbije!
Naša selekcija želi da se oprosti od Evropskog prvenstva pobedom. Za sada ide u dobrom smeru.
21:46 28.01.2022
33’ - 3:2 - gol Stojčevskog!
Preokret Srbije za dva minuta!
21:44 28.01.2022
32’ - 2:2 - Denis Ramić!
Srbija izjednačila!
21:40 28.01.2022
29’ - 1:2 - stativa Matijevića
Predivna akcija, dobar šut Matijevića, ali nažalost stativa.
21:39 28.01.2022
28’ - 1:2 - udarac Stojčevskog
Prvo u golmana, a zatim pored stative...
21:36 28.01.2022
27’ - 1:2 - konačno gol Srbije!
Boba Rajčević smanjuje zaostatak!
21:34 28.01.2022
26’ - 0:2 - udarac Petrova
Preko prečke.
21:30 28.01.2022
23’ - 0:2 - jeftin gol...
Autogol Rakića... Rakića je pogodila lopta, promenjen je pravac i Srbija ima dva gola zaostatka.
21:26 28.01.2022
21’ - 0:1 - počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju Holanđani.
21:10 28.01.2022
Kraj prvog poluvremena!
Dobra igra Srbije, ali džabe kada semafor to ne pokazuje. Ostaje i drugih 30 minuta da se nešto promeni.
20’ - 0:1 - velika šansa za Srbiju!
Neverovatna odbrana golmana Holandije... Sjajna intervencija, a šansu je imao Tomić.
21:03 28.01.2022
17’ - 0:1 - dobar udarac Rakića
Ali pored stative.
16’ - 0:1 - Holanđanin promašili stopostotnu
Čejar je promašio iz izgledne situacije.
20:56 28.01.2022
14’ - 0:1 - osmi šut Srbije ka golu
Ali, nijedan nije završio u golu. Rajčević je pokušao i lopta je završila malo iznad prečke.
20:50 28.01.2022
11’ - 0:1 - stopostone šanse na obe strane
Prvo je Pršić promašio sjajnu šansu, a zatim je i futsaler Holandije bio neprecizan.
20:43 28.01.2022
7’ - 0:1 - Rajčević sebičan, dobar udarac Petrova