Završnica za infarkt – Švedska protiv Španije za krov Evrope! /video/

© REUTERS / BERNADETT SZABODetalj sa utakmice Švedska - Francuska, Evropsko prvenstvo rukomet
Detalj sa utakmice Švedska - Francuska, Evropsko prvenstvo rukomet - Sputnik Srbija, 1920, 28.01.2022
Muška rukometna reprezentacija Švedske pobedila je Francusku 34:33 (17:14) i plasirala se u finale Evropskog prvenstva koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj.
U završnici utakmice viđena je velika drama, Švedska je imala +2 u poslednjem minutu, ali i igrača manje.
Šveđani su na 35 sekundi do kraja izgubili i Francuska je iz kontre smanjila na -1 (33:34), a zatim je Pelas napravio korake i usledila je nova kontra.
Lopta je došla do Fabregasa, ali je Andreas Palička sjajnom intervencijom odbranio i odveo reprezentaciju u finale. Tamo će igrati protiv Španije.
Francuska, koja je aktuelni olimpijski šampion, bila je favorit protiv Švedske, ali, baš kao u susretu Španije i Danske, pobeda je otišla u ruke reprezentacije koja je bila u podređenom položaju pre početka.
„Trikolori“ su bolje otvorili susret, brzo su došli do +4 (7:3), ali su Skandinavci podigli nivo igre, briljirao je Palička i ubrzo je bio egal na semaforu.
Usledio je neverovatan pad u igri Francuske, potpuno su stali u finišu poluvremena, Švedska je preuzela kontrolu i na pauzi je imala +3, 17:14.
U drugom poluvremenu Šveđani su održavali prednost, krupnim koracima su išli ka finalu, ali na kraju su umalo sve upropastili.
Poslednji trenuci protekli su u drami, Francuska je na početku 60. minuta imala dva gola zaostatka, ali je završnim sekundama bila u prilici da izjednači.
Fabregas je promašio i Švedska je prošla u finale - zasluženo.
Strašna Španija u finalu Evropskog prvenstva!