Zvezda ispustila prednost i izgubila u drami

© Sputnik / Lola ĐorđevićKošarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 21.01.2022
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela rezultatom 67:69 u 22. kolu Evrolige. (17:11, 18:14, 13:24 , 19:20)
Nesigurno su oba tima delovala na startu utakmice, ali je prva Zvezda stigla do poena preko Erona Vajta posle puna dva minuta igre.
Tvrda igra prikazana je tokom ostatka prve četvrtine, ali je košarkašima Zvezde više odgovarala zbog čega su posle poen Ognjena Dobrića stigli do vođstva.
Ritam su održali tokom cele deonice i samo povećavali prednost, a Lakomb je posle duge pauze pogodio za Asvel.
Imala je i Zvezda nekoliko promašaja, ali je bila daleko sigurnija i na kraju deonice povela 17:11.
Odlična je odbrana crveno-belih bila i u drugoj deonici, Asvel je koš postigao tek posle četiri minuta igre.
Pokušao je Osetkovski da smanji prednost Zvezde, ali su sa druge strane precizni bili Stefan Marković i Dejan Davidovac.
Nakon trojke Ognjena Dobrića usledila je serija grešaka na obe strane, ali se prva u ritam vratila Zvezda.
Džejms Gift zapečatio je prvo poluvreme, a Zvezda je na pauzu otišla sa rezultatom 35:25.
Nisu košarkaši Zvezde u treću deonicu ušli dovoljno sigurno, a Lakomb je odmah to iskoristio da smanji prednost.
Podiglo se i samopouzdanje domaćeg tima, a uz Lakomba pogađao je i Džons koji je stopio prednost crveno-belih na samo koš razlike.
Kalinić je napravio i četvrti faul, Zvezda je stala, i igrala se egal utakmica.
U potpunosti se razigrao Asvel i uspeo da deset minuta pred kraj preokrene rezultat na 48:49.
Dobrić novom trojkom ponovo dovodi Zvezdu do vođstva, a Strazel uzvraća sa druge strane, međutim sjajni Dobrić još jednom pogađa za tri.
Pokušavali su crveno-beli da zaustave Lakomba koji je najviše pretio, a u napadu je ponovo zablistao Kalinić.
Povela je Zvezda ponovo, ali Asvel ne dozvoljava završnicu bez drame i dva minuta pred kraj ponovo preuzima prednost.
Dobrić pogađa sa linije penala, ali vratio je poene odmah Džons posle prodora i održao prednost domaćina.
Prava drama u poslednjem minutu pripala je Asvelu, a Zvezda je uprkos prednosti na poluvremenu poražena rezultatom 67:69.
Na utakmici se najviše istakao Dobrić sa 20 poena, četiri skoka i dve asistencije, dok je u domaćem timu najefikasniji bio Džons sa 17 poena, četiri skoka i pet asistencija.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 21.01.2022
Hrvat nema rešenje za Jokića – pomagale i sudije, ali Srbin „sve zna“ /video/
Crveno-beli konačno na terenu – Zvezda se vraća u takmičarski pogon posle 20 dana