Minut za pamćenje, ali – ne važi! /video/

© AFP 2023 / OWEN HUMPHREYSEndi Kerol
Endi Kerol - Sputnik Srbija, 1920, 12.01.2022
Endi Kerol, engleski fudbaler koji je svojevremeno predstavljao veliki talenat, postigao je dva spektakularna gola za svega 60 sekundi, ali su oba poništena jer se on nalazio u ofsajd poziciji.
Kerol pokušava da rehabilituje svoju karijeru, nastupa za ekipu Redinga u Čempionšipu, a svoj blistavi minut imao je u duelu sa Fulamom, koji je njegov tim izgubio ubedljivim rezultatom 7:0.
Sve je, međutim, moglo da bude drugačije za ekipu trenera Veljka Paunovića da je Kerol bio malo prisebniji.
Naime, on je dvaput „zaspao“ iza poslednje linije odbrane Fulama tako da dva spektakularna gola koja je postigao za svega jedan minut nisu bila priznata – najpre je makazicama poslao loptu u mrežu, a potom fantastičnim volejem.
Ipak, uzalud, Kerol je oba puta, prilikom upućivanja lopte ka njemu bio u ofsajd poziciji, što su arbitri primetili i na vreme sankcionisali.