Srbi gledali pir huligana – prekinut derbi Soluna /video/

© Tanjug / Dimitrije GolHaos na derbiju
Haos na derbiju - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2021
Francuska nije jedina zemlja koja ima problem sa huliganima ove sezone. Nema kraja divljanju navijača ni u Grčkoj, a u nedelju uveče prekinut je solunski derbi između PAOK-a i Arisa pri vođstvu gostiju 1:0 (1:0).
Najvatrenije pristalice domaćeg PAOK-a, nezadovoljni što njihovi fudbaleri gube odlučile su da prekinu utakmicu u drugom minutu zaustavnog vremena.
Sudija Bobi Meden iz Škotske bio je primoran da pokaže igračima oba tim put ka svlačionici, nakon što su se posle velikog broja zapaljenih baklji i dimnih bombi ubačenih na teren, na istom pojavili i navijači PAOK-a.
Ni veliki broj redara i jako obezbeđenje nisu bili dovoljna garancija da se stane na put huliganima, sve dok se nije umešala policija koja je stavila situaciju pod kontrolu, ali utakmica nije nastavljena.
Svih 90 minuta za PAOK odigrao je srpski reprezentativac Andrija Živković, dok je njegov prezimenjak, golman Živko, solunski derbi posmatrao sa klupe.
Gol za Aris postigao je Danijel Manćini u 41. minutu.
Fudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2021