Ben pogađao, Stanković besneo – Zvezda lako srušila Spartak /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaEl Fardu Ben – fudbaler FK Crvena zvezda
El Fardu Ben – fudbaler FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2021
Fudbaleri Crvene zvezde su bez problema stigli do pobede nad Spartakom iz Subotice – 3:0 (1:0) u meču 18. kola Superlige odigranom na stadionu „Rajko Mitić“. Goste je načeo Rodić ranim golom, da si se do kraja susreta u dva navrata u strelce upisao El Fardu Ben.
Šampion Srbije prišao je Partizanu na tri boda zaostatka, ali crno-beli igraju od 16.30 gostuju Voždovcu na „krovu“.
Obećano, ispunjeno. Trener Dejan Stanković je uoči meča protiv Spartaka najavio da je posle iscrpljujućeg meča u Ligi Evrope sa Ludogorecom (1:0) imperativ da se osvoje sva tri boda.
Milan Rodić, standardni levi bek koji je zbog stomačnog virusa propustio susret sa Bugarima, vratio se u sastav i već u devetom minutu je pronašao put do mreže Subotičana.
To je umnogome olakšalo posao crveno-belima, koji su na poluvremenu imali minimalnu prednost, a interesantna situacija odigrala se nakon što je glavni sudija odsvirao odlazak na 15-minutnu pauzu.
Naime, trener domaćih Dejan Stanković je iz nekog razloga bio besan, te se zaleteo ka klupi gostujućeg tima, ali gužva brzo prestala i Stanković je otišao u tunel.
U nastavku je Zvezda diktirala tempo i kao plod takve igre stigla su još dva pogotka u Spartakovoj mreži. Oba puta pogodio je El Fardu Ben, čime je Zvezda rezultatom 3:0 stigla do 14. pobede u domaćemm prvenstvu, uz dva remija i poraz.
Crveno-beli su drugi na tabeli i imaju 44 boda, dok prvoplasirani Partizan ima 47 bodova.