Zvezda granitnom odbranom razbila Žalgiris

© Foto : Admiralbet ABA liga / Dragana StjepanovićDejan Davidovac i Nikola Kalinić – KK Crvena zvezda
Dejan Davidovac i Nikola Kalinić – KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Žalgiris ubedljivim rezultatom 73:61 u trećem kolu Evrolige, što je njihov drugi trijumf posle „brejka“ u Tel Avivu protiv Makabija.
Zvezda je dobro otvorila utakmicu i posle poena Nikole Kalinića, koji je dočekan ovacijama Delija uprkos nekim ranijim izjavama oko Kosova. Kalinić je bio precizan sa linije slobodnih bacanja i rezultat je iznosio 11:5.
Ipak, nakon toga usledio je nešto slabiji period za domaćina, te je Žalgiris uspeo da serijom 8:2 preokrene i četvrtinu dobije minimalnim rezultatom – 13:14.
U drugoj četvrtini gledali smo sličnu košarku, poeni su se teško postizali i nijedna ekipa nije uspela da dođe do značajnije prednosti. Na petnaestominutnoj pauzi crveno-beli imali su dva poena prednosti – 29:27.
Izabranici Dejana Radonjića odlično su otvorili treću deonicu i na krilima Nikole Kalinića preuzeli su kontrolu nad mečom.
Kada je Ostin Holins poentirao za 45:37 utisak je bio da Zvezda lomi otpor protivnika, ali ponovo je usledio pad koncentracije i gosti iz Kaunasa uhvatili su priključak. Pred poslednjih deset minuta igre crveno-beli imali su četiri poena prednosti, 46:42.
Na startu četvrte četvrtine igralo se poen za poen, međutim, u poslednjim minutima utakmice presudila je granitna odbrana domaćina.
Sjajno je igrao Luka Mitrović, veliki doprinos dali su Kalinić i Volters, i Zvezda je nošena gromoglasnom podrškom sa tribina uspela da slomi otpor gostiju.
Jedan od ključnih detalja desio se na dva i po minuta do kraja kada je Kalinić poentirao iz kontranapada za +10 (68:58).
Usledila je kasnije i trojka Ostina Holinsa za nedostižnih 71:61.
Do kraja duela Žalgiris nije uspeo da se vrati i Zvezda je upisala drugu pobedu u Evroligi - 73:61.
Naredni duel izabranci trenera Dejana Radonjića igraju već u petak, kada gostuju u Moskvi ekipi CSKA.
© Petar TadićZvezda Žalgiris semafor
Zvezda Žalgiris semafor - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2021
Zvezda Žalgiris semafor
Navijači na utakmici Lige šampiona između Crvene zvezde i Napolija - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2021
Posle Kalinićeve izjave o Kosmetu oglasile se Delije: „Ovo je poslednje upozorenje“