Belgija u ritmu sambe pregazila „karioke“ — Kurtoa na kraju junak „đavola“ (foto)

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaProslava reprezentativaca Belgije nakon gola u utakmici četvrtfinala protiv Brazila
Proslava reprezentativaca Belgije nakon gola u utakmici četvrtfinala protiv Brazila - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Četvrtfinale: Brazil 1 — 2 Belgija. Stadion „Kazanj arena“ u Kazanju.

Još jedna utakmica sa prvenstva u Rusiji koju ćemo pamtiti. Ne samo po šokantnoj eliminaciji Brazila već u četvrtfinalu, nego i po onome što smo gledali na terenu.

Obe ekipe su napadale od samog početka. Niko nije razmišljao o tome da čuva rezultat. Napadi su se samo smenjivali. Visok tempo, mnogo duela, izvanrednih dodavanja ali i grešaka, fantastičnih odbrana golmana… Svega je bilo na terenu stadiona u Kazanju. Publika je mogla da uživa u predstavi kojoj su doprineli i jedni i drugi.

Belgija je znala da ne može da sačuva svoj gol 90 minuta, i zato je pokušavala da savlada golmana Alisona. Bez straha, sa jasnim ciljem i jasnim planom kako da to uradi. Odlično su reagovali Belgijanci i u napadu i u odbrani. Treba istaći da je Belgija slučajno došla do vođstva, uz puno sreće, autogolom Fernandinja u 13. minutu, ali to nimalo ne umanjuje njihov uspeh. Brazilcima je ostavljeno da pokušavaju iz daljine, što jeste rizik, ali su zato sve akcije Brazila iz šesnaesterca „đavoli“ uspevali da izblokiraju. Ono što nije neutralisala zadnja linija tima, jeste danas fantastični Tibo Kurtoa. Igrala je Belgija veoma zrelo, pametno, jako u duelu i bez straha. Lukaku i Azar su neumorno probijali, kad god bi im se ukazala prilika. De Brojne je gospodario sredinom terena, pokrivao u odbrani, a u napadu bio i te kako opasan. I iz šuta i sa završnim pasom.

Martinez je odlično znao šta ga čeka na ovom meču i kako da postavi ekipu. Brazilski „čarobnjaci“ Kotinjo, Nejmar i Paulinjo su bili udaljeni od gola. Problem je pravio Marselo, koji je najveći deo meča proveo na protivničkoj strani, ali na njegove centaršuteve je uvek neko kasnio. To je i koštalo Brazil borbe za medalju. Dok su Belgijanci bili tačni u najvećem delu meča, Brazilci su bili ti koji su stalno kasnili, makar za taj delić sekunde. Iako su pokušavale sa svih strana, imale čak 27 udaraca na gol, „karioke“ nisu bile blizu pobede.

Najbliži su Brazilci bili izjednačenju i novoj nadi u produžecima u sudijskoj nadoknadi, kada su uposlili loptom Nejmara na 17-18 metara od gola, a on ju je namestio na desnu nogu, fantastično gađao same rašlje gola, ali poput pravog đavola iskočio je Kurtoa da ugasi sve nade petostrukim prvacima sveta da mogu do još jednog trofeja, odbranom koja je obeležila ovaj meč. Odbranom koju će Nejmar sigurno prevrati po glavi danima, a možda i godinama.

Brazil je dotučen, Belgija hrli ka finalu. Potpuno zasluženo. Nisu se štedeli ni na jednoj utakmici, savladali su svih pet protivnika zaredom, nisu kalkulisali ni sa Engleskom, već je hrabro pobedili i „obezbedili“ sebi za protivnika baš Brazil. Nisu se uplašili ni tada, kao ni danas. Od početka su znali šta žele i kako da dođu do toga. Uspeli su. Slave velike podvig. I zaslužili su.

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaTijago Silva razočaran nakon poraza njegove reprezentacije od Belgije
Tijago Silva razočaran nakon poraza njegove reprezentacije od Belgije - Sputnik Srbija
1/26
Tijago Silva razočaran nakon poraza njegove reprezentacije od Belgije
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaBolelьщiki sbornoй Belьgii raduюtsя pobede v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Navijači „crvenih đavola“ proslavljaju pobedu protiv Brazila i plasman u polufinale - Sputnik Srbija
2/26
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaBolelьщiki sbornoй Brazilii posle okončaniя matča 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Navijači Brazila razočarani porazom svoje reprezentacije od Belgije u četvrtfinalu - Sputnik Srbija
3/26
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaIgroki sbornoй Belьgii blagodarяt bolelьщikov za podderžku posle okončaniя matča 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Reprezentativci Belgije proslavljaju pobedu nad Brazilom i plasman u polufinale - Sputnik Srbija
4/26
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaMarselo (Braziliя) posle matča 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Marselo razočaran porazom njegove reprezentacije od Belgije i ispadanjem iz daljeg takmičenja - Sputnik Srbija
5/26
Marselo (Braziliя) posle matča 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaAkselь Vitselь (Belьgiя) raduetsя pobede v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Aksel Vitsel proslavlja pobedu protiv Brazila i plasman u polufinale - Sputnik Srbija
6/26
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaBolelьщiki sbornoй Brazilii posle okončaniя matča 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
7/26
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaIgroki sbornoй Belьgii raduюtsя pobede v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Brazilski golman Alison razočaran i reprezentativci Belgije srećni zbog ishoda utakmice Brazil - Belgija - Sputnik Srbija
8/26
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaReprezentativci Belgije proslavljaju pobedu nad Brazilom i plasman u polufinale
9/26
Reprezentativci Belgije proslavljaju pobedu nad Brazilom i plasman u polufinale
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaRazočarani navijač Brazila nakon poraza od Belgije
Razočarani navijač Brazila nakon poraza od Belgije - Sputnik Srbija
10/26
Razočarani navijač Brazila nakon poraza od Belgije
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaRomelu Lukaku proslavlja pobedu, dok brazilski fudbaleri teško prihvataju poraz u četvrtfinalu
Romelu Lukaku proslavlja pobedu, dok brazilski fudbaleri teško prihvataju poraz u četvrtfinalu - Sputnik Srbija
11/26
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaNeйmar (Braziliя) posle matča 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Nejmar razočaran nakon poraza njegove reprezentacije od Belgije - Sputnik Srbija
12/26
Neйmar (Braziliя) posle matča 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaSleva napravo: Vensan Kompani (Belьgiя), Tomas Vermalen (Belьgiя), Tobi Alderveйreld (Belьgiя) i vratarь Tibo Kurtua (Belьgiя) raduюtsя pobede v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
13/26
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaVratarь Tibo Kurtua (Belьgiя) v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Golman Belgije Tibo Kurtoa završnim minutima meča protiv Brazila - Sputnik Srbija
14/26
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaAvgusto i Marselo proslavljaju gol
Avgusto i Marselo proslavljaju gol - Sputnik Srbija
15/26
Avgusto i Marselo proslavljaju gol
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaAvgusto postiže gol za nadu Brazila
Avgusto postiže gol za nadu Brazila - Sputnik Srbija
16/26
Avgusto postiže gol za nadu Brazila
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaSleva napravo: avtor gola Renato Augusto (Braziliя) i vratarь Tibo Kurtua (Belьgiя) v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Strelac gola za Brazil Avgusto proslavlja pogodak - Sputnik Srbija
17/26
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaPaulinjio delić sekunde kasni na loptu da savlada Kurtou
Paulinjio delić sekunde kasni na loptu da savlada Kurtou - Sputnik Srbija
18/26
Paulinjio delić sekunde kasni na loptu da savlada Kurtou
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaNavijači Belgije u transu posle velikog vođstva
Navijači Belgije u transu posle velikog vođstva - Sputnik Srbija
19/26
Navijači Belgije u transu posle velikog vođstva
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaRomelu Lukaku (Belьgiя) v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Lukaku u sjajnom prodoru posle kog je De Brojne postigao fantastičan pogadak - Sputnik Srbija
20/26
Romelu Lukaku (Belьgiя) v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaVratarь Alison (Braziliя) propuskaet gol v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Alison je bio nemoćan posle preciznog i jakog šuta De Brojnea - Sputnik Srbija
21/26
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaSleva napravo: Kevin De Brёйne (Belьgiя) i Toma Mёnьe (Belьgiя) raduюtsя zabitomu golu v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
De Brojne proslavlja pogodak z avelikih 2:0 - Sputnik Srbija
22/26
23/26
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaVratarь Alison (Braziliя) propustil gol v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii. Sprava: Akselь Vitselь (Belьgiя).
Trentak kada lopta završava iza leđa golmana Alisona - Sputnik Srbija
24/26
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaNeйmar (Braziliя) v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
Nejmar sa loptom - Sputnik Srbija
25/26
Neйmar (Braziliя) v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaSleva napravo: Fagner (Braziliя) i Эden Azar (Belьgiя) v matče 1/4 finala čempionata mira po futbolu meždu sbornыmi Brazilii i Belьgii.

KRAJ UTAKMICE Konačni rezultat Brazil 1 — 2 Belgija

90'+ Fantastičan udarac Nejmara sa dvadesetak metara, gađao je same rašlje, ali je Kurtoa još boljom intervencijom uspeo da izbaci loptu u korner.

90' Još jedan žuti karton za Brazilce, dobija ga Fagner.

85' Žuti karton dobija Fernandinjo.

84' Odličan Nejmar vraća do Kotinja nakon prodora po levoj strani, koji iz izgledne pozicije sa penala šutira neverovatno loše, daleko od gola.

82' Izmena u reprezentaciji Belgije. Igru zbog povrede napušta Naser Čadli, umesto njega je na terenu Tomas Vermalen.

80' Sveža krv Renata Avgusta ponovo preti golu Belgije. Šutirao je jako sa ivice šesnaesterca, golman je već padao, ali lopta je prozujala pored gola.

76' GOL! RENATO AVGUSTO! Kotinjo prima loptu na dvadesetak metara od gola, u šesnaestercu je Avgusto i fantastično mu centrira direktno na glavu. Avgusto, koji je na terenu proveo svega nekoliko minuta, ne propušta priliku da fantastičnim udarcem uz samu stativu savlada Kurtou. Trenutni rezultat Brazil 1 — 2 Belgija

73' Tite se odlučuje i na poslednju izmenu u regularnom delu utakmice. Na teren će Renato Avgusto umesto Paulinja.

71' Još jedan žuti karton za Belgiju, dobija ga Tomas Menije.

Brazil je sa dva gola Meksiku u prethodnoj utakmici ponovo preuzeo prvo mesto na listi reprezentacija sa najviše postignutih golova na svetskim prvenstvima. Sada ih ima 228, dok drugoplasirana Nemačka, koja je ispala sa ovogodišnjeg takmičenja, ima 226.

62' Odmah je usledio napad na drugoj strani, u prilici se našao Kosta, koji šutira, ali Kurtoa na pravom mestu.

62' Fantastičan napad Belgijanaca, u tri poteza De Brojne je izbacio za Azara, koji iz šesnaesterca šutira jako pored gola Alisona.

Brazil je u ovu utakmicu ušao sa nizom od tri pobede (sve tri rezultatom 2:0) i pre ovog autogola u 13. minutu nije primio gol 323 minuta.

58' Još jedna izmena za Brazil, igru je napustio Gabrijel Žezus, menja ga Daglas Kosta.

56' Mažić je odlučio, a VAR potvrdio da nema penala za Brazil.

55' Paulinjo kasni nekoliko milimetara na centaršut odličnog Marsela. Velika sreća za Belgijance.

50' Odmah dobra prilika na drugoj strani, Lukaku brzo po desnoj strani, ali ga je Miranda odsekao od lopte bez prekršaja.

49' Šansa za Brazil. Nejmar je bio u šesnaestercu, ali je odbrana Belgije to rešila bez većih problema.

47' Prvi žuti karton na utakmici dobio je belgijski reprezentativac Tobijas Alderverled.

46' Izmena u ekipi Brazila, igru je napustio Vilijan, a na terenu je Firmino.

46' Počinje drugo poluvreme.

Jedno od najsadržajnijih poluvremena je za nama. Od samog početka utakmice bilo je jasno da ćemo gledati ofanzivni fudbal prepun duela, bez velikog broja prekršaja, sa mnogo promena ritma i dodavanja, u čemu prednjače Belgijanci. Fantastično otvaraju kontre, mnogo problema prave brazilskoj odbrani, dok na drugoj strani „karioke“ pokušavaju individualnim akcijama da postignu gol, što zasad sprečava sigurni Kurtoa, ako već ne uspe odlično postavljena odbrana „crvenih đavola“. Posle svega prikazanog u prvom, možemo da se nadamo još dinamičnijem drugom poluvremenu. Posebno ako Brazil brzo postigne gol.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA Trenutni rezultat Brazil 0 — 2 Belgija

Belgijanci slave u ritmu sambe, uz poruku „Nikad ne potcenjuj đavola, posebno ako se zove Kevin de Brojne!“:

42' Posle kornera, Kompani pokušava u stilu „karioka“ da petom savlada Alisona, ali je on bio dobro postavljen.

41' Dobar pokušaj De Brojnea sa 18-19 metara iskosa s desne strane golmana Alisona, prebacuje živi zid, ali lopta završava u korneru.

36' Gabrijel Žezus je pokušao glavom, ali veoma neprecizno.

31' GOL! KEVIN DE BROJNE! Sa velike udaljenosti zakucava loptu u mrežu. Tome je prethodio odličan prodor Lukakua, koji je sa svoje polovine uspeo da zadrži loptu u svojim nogama, pretrči 40 metara i asistira De Brojneu. Trenutni rezultat Brazil 0 — 2 Belgija

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaAlison je bio nemoćan posle preciznog i jakog šuta De Brojnea
Alison je bio nemoćan posle preciznog i jakog šuta De Brojnea
© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaLukaku u sjajnom prodoru posle kog je De Brojne postigao fantastičan pogadak
Lukaku u sjajnom prodoru posle kog je De Brojne postigao fantastičan pogadak

30' Novi korner za Brazil posle šuta Fernandinja iz izgledne pozicije.

Gledamo fantastičnu utakmicu od samog početka. Smenjuju se napadi neverovatnom brzinom na obe starne. Belgija se ne zadovoljava vođstvom od 1:0, želi da postigne još jedan, dok Brazil plete mrežu oko gola Kurtoe, i pokušava iz svih oružja da ugroze gol „crvenih đavola“.

26' Dobar pokušaj Marsela sa 18-19 metara, Kurtoa odbija tu loptu i njegova odbrana je iznosi van šesnaesterca.

Brazil i Belgija odigrali su četiri utakmice — Brazil je trijumfovao triput, dok je jedinu pobedu Belgija ostvarila u prvom susretu, u prijateljskoj utakmici održanoj 1963. godine u Briselu, kada je slavila sa 5:1.

19' Brazil niže akcije, ovoga puta šutirao je Kotinjo sa 17 metara posle nekoliko dodavanja, pravo u Kurotu.

13' AUTOGOL! FERNANDINJO! Posle kornera, u pokušaju da izbaci loptu, ona udara Fernandinja u ruku i završava u mreži Alisona. Trenutni rezultat Brazil 0 — 1 Belgija

10' Korner sa druge strane, odličan centaršut Vilijana, lopta dolazi do Paulinja na 7-8 metara, ali ga iznenađuje i ne snalazi se idealno. Propada solidna šansa Brazila.

9' Smenjuju se akcije. Paulinjo se borio protiv četvorice u petercu, od svega samo korner.

8' Odmah opasno i na drugoj strani, povukla je Belgija kontru. Posle Čadlijevog šuta, lopta završava pored gola.

8' Uigrana akcija Brazila posle kornera, centaršut Nejmara na prvu stativu, Miranda spušta glavom do Silve, koji u trku sa 2 metra pogađa stativu.

2' Prvi šut ka golu na utakmici, De Brojne neprecizan.

1' Počela je četvrtfinalna utakmica između Brazila i Belgije.

UOČI UTAKMICE…

Za utakmicu četvrtfinala Mundijala Brazil — Belgija, koju sudi naš Milorad Mažić, slobodno možemo reći da je finale pre finala. Pre ovog prvenstva, obe reprezentacije su svrstavane u krug najužih favorita koji bi mogli da se okite titulom prvaka sveta, ali ćemo njihov duel, nažalost, umesto u finalu gledati mnogo ranije. Nijedna od ove dve reprezentacije nema poraz u dosadašnjem toku prvenstva, ali su ipak pokazale niz slabosti i u utakmicama u grupi i u osmini finala. Ipak, večeras ćemo videti ko je rođen za velika dela i ko će lakše izdržati pritisak i breme plasmana u polufinale.

Nejmar na leđima Paulinja posle pogodka - Sputnik Srbija
Nejmar zasluženo na leđima saigrača, Meksiko nije uspeo više od časnog poraza 2:0 (foto)

Brazil je, čini se, iz utakmice u utakmicu rastao. Nije to bio onaj lepršavi „selekao“ koji su svi očekivali i na koji su svi navikli. Selektor Tite je napravio ekipu koja gaji više evropski stil igre, pa ako izuzmemo povremena Nejmarova „divljanja“, možemo reći da su „karioke“ ipak postepeno dizale formu za najbitniji deo Mundijala. U grupi su Brazilci prvo odigrali nerešeno sa Švajcarskom, gol su primili iz diskutabilne situacije u kojoj je sudija mogao da svira i faul švajcarskog fudbalera koji je bio strelac. Protiv Kostarike su se mučili do kraja utakmice, pa postigli dva gola u nadoknadi vremena, a jedino se za utakmicu sa Srbijom može reći da su je odradili rutinski, iako su na početku drugog poluvremena imali period igre u kome su lako mogli da prime nekoliko golova. U osmini finala ih je čekao nezgodni Meksiko, ali „sombrerosi protiv tradicije nisu mogli. Večita mušterija „karioka“ je pala lakše nego što je bilo ko očekivao i Brazil je došao do osam najboljih.

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaReprezentativci Brazila proslavljaju plasman u četvrtfinale
Reprezentativci Brazila proslavljaju plasman u četvrtfinale - Sputnik Srbija
Reprezentativci Brazila proslavljaju plasman u četvrtfinale

Sada ih, sigurno, čeka jedan od najtežih ispita na Mundijalu. Moraju da budu najbolji dosad kako bi „skinuli skalp“ odličnoj Belgiji. Koliko je sve podređeno pobedi govori i podatak da će Danilo i Marselo, iako imaju problema sa povredama, najverovatnije biti u timu. Ono što raduje i selektora i sve navijače „karioka“ jeste odlična partija Nejmara, od koga se očekuje da i danas donese prevagu. Veliki je pritisak na njemu, za šta je i sam donekle krivac, ali zato ima fantastičnu priliku da svim „nevernim Tomama“ zapuši usta.

Belgijanci proslavljaju gol - Sputnik Srbija
Od „samuraja“ spektakl za kraj, blesak Belgije u 90+ vredan četvrtfinala (foto)

Belgija je sa epitetom jednog od favorita došla na ovo Svetsko prvenstvo. Čini se da su Kurtoa, Vertongen, Kompani, Felaini, Vitsel, Azar i Lukaku konačno sazreli da mogu mnogo. Ali to moraju da pokažu protiv možda i najjačeg protivnika. „Đavoli“ su jedina reprezentacija, uz Urugvaj, koja je pobedila na sve četiri utakmice Mundijala, ali to nije pokazatelj pravog stanja stvari. Utakmice protiv nejake Paname i Tunisa nisu neko merilo, protiv Engleske je već igrala druga postava, jer je bilo jasno da je plasman obezbeđen, a svi problemi su se videli u meču osmine finala protiv Japana. Prvo poluvreme sa blagom inicijativom Belgijanaca, a onda dva šokantno primljena gola u prvih petnaest minuta drugog poluvremena, pokazatelj su da ova reprezentacija nikako nije neranjiva. A onda je na scenu stupio možda i ponajbolji deo ove ekipe — selektor Martinez. Sa dve izmene je totalno preokrenuo tok utakmice. Sve su, definitivno, prelomili Čadli i Felaini, koji su Belgiji i doneli ovo četvrtfinale.

Međutim, ako žele polufinale i skalp Brazila, greške iz utakmice sa Japanom prosto ne smeju da im se ponove, jer „karioke“ neće propustiti da ih kazne. Jedina promena u odnosu na utakmicu sa Japanom mogao bi da bude povratak Vensana Kompanija, koji se oporavio od povrede.

Ljubitelje fudbala očekuje spektakl. Od svih parova četvrtine finala, ovaj je bez premca najatraktivniji. Brazil ne zna da se brani, nije mu to u krvi… Igraće, kao i uvek, na gol više. Belgija će od starta krenuti ofanzivno, možda prva i postići gol, ali to ne mora ništa da znači. Nejmar, Žezus, Kotinjo, Paulinjo veoma lako i brzo mogu jednim potezom da preokrenu utakmicu. Protiv Meksika su delovali veoma zrelo na terenu. Pokazali da znaju da odigraju taktički odličnu utakmicu. Protiv Belgije će morati još bolje. Imaju brzinu i stil igre koji „crvenim đavolima“ ne leži mnogo. Biće u problemu kada treba braniti prekide. Neizvesnosti pred oba gola neće nedostajati. Prštaće na obe strane. Vrlo je moguće da vidimo više golova, i da presudi trenutna inspiracija nekog pojedinca, ali ne bi bilo neobično ni da jedan od dvojice golmana izraste u novog junaka SP, jer će posla svakako imati.

Poslednji duel ove dve reprezentacije odigrale su na Svetskom prvenstvu u Japanu i Južnoj Koreji. Brazil je tada slavio sa 2-0.

Stadion „Kazanj arena“, na kome se igra ova utakmica, projektovala je ista kompanija koja je bila zadužena za čuveni „Vembli“ u Londonu. U osnovi dizajna stadiona je lokvanj. Kako izgleda ovo zdanje, čiji je kapacitet 44.779 gledalaca, pogledajte u videu od 360°:

Za sve one koji neće imati priliku da posete Rusiju, pripremili smo vodič kroz Kazanj, jedan od najvećih gradova Rusije, koji se nalazi na levoj obali Volge.