Prenosimo saopštenje u celosti:
Ti koraci su preduzeti i da bi se razvejale sve sumnje i nagađanja da domen „Tanjug info“ ima bilo kakve veze sa novinskom agencijom Tanjug ili da je deo mogućeg rešenja za nastavak rada nacionalne agencije, saopštava Tanjug.
Registrovanje domena sa Tanjugovim imenom, kao i prijava Saše Mirkovića Zavodu za intelektualnu svojinu za priznanje žiga koji u imenu takođe ima naziv Tanjug, a dizajnom podseća na zaštićeni znak Novinske agencije Tanjug, ne samo da su na štetu ugleda Tanjuga, već predstavljaju povredu zakonom zaštićenih prava agencije, ali i države Srbije kao sukcesora svih imovinskih prava Tanjuga.
Novinska agencija Tanjug zahvalna je svima koji su izrazili brigu zbog mogućnosti da nestane takav brend kakav je Tanjug, ali ne može a da ne primeti da je ta briga okasnela, jer je mnogo toga već učinjeno u pravcu rušenja ugleda Tanjuga i gašenja agencije.
To se uostalom nastavlja i sada, nakon odluke vlade o prestanku JP NA Tanjug, a „nastupanje“ Saše Mirkovića kao „čuvara imena i dela i tradicije Tanjuga“ samo je poslednji u nizu pokušaja da se unizi Tanjug.
Ne radi se, dakle, samo o zaštiti imena.
Radi se o zaštiti nacionalne novinske agencije.
Sve što se događa od odluke o gašenju državne agencije i sve što je tim povodom plasirano u javnost, sve poluinformacije i nagađanja, uključujući i konfuziju u vezi sa domenom Tanjug Info, do te mere je banalizovano da su, izgleda, mnogi zaboravili da je Tanjug institucija duge tradicije i velike snage, i da nešto znači i u Srbiji i van zemlje.
Druga je stvar što više ne može da postoji kao državna agencija.
Ali, Tanjug je ozbiljna medijska kuća, i nedopustivo je da se o njegovom statusu i sudbini, kao i sudbini ljudi u Tanjugu, debatuje na tabloidan način.