Nikola Jokić - Sputnik Srbija

Orlovi poraženi od Amerike – odbojkaši od Francuske, Lajović od Nemca, pobeda košarkašica

Drugog dana aktuelnog takmičenja Damir Mikec nastupao je u finalu discipline deset metara vazdušni pištolj, džudista Strahinja Bunčić izgubio je u borbi za bronzanu medalju, vaterpolisti su pobedili, poraz su upisali i košarkaši od Amerike, odnosno odbojkaši od Francuske, kao i Dušan Lajović. Na kraju su slavile košarkašice.
Tina Krajišnik - Sputnik Srbija, 1920, 28.07.2024
OI 2024
Tina Krajišnik za Sputnjik: Bože zdravlja – do finala!
Srpski odbojkaš Aleksandar Atanasijević - Sputnik Srbija, 1920, 28.07.2024
Atanasijević za Sputnjik: Neka potez poput onog Vanjinog bude na našoj strani
Dan nije bio preterano uspešan. Muška košarkaška reprezentacija poražena je od SAD sa 110:84, a odbojkaši od Francuske sa 3:2. Vaterpolisti su nadigrali Japan (16:15), a košarkašice Portoriko sa 58:55.
Damir Mikec ostao je bez medalje jer je završio kao sedmi u streljaštvu, a Strahinja Bunčić je ostao bez medalje u džudou. Velimir Stjepanović završio je kao 18. u ukupnom plasmanu.
Dušan Lajović, srpski teniser, poražen je u prvom kolu aktuelnog turnira od Maksimilijana Marterera rezultatom 6:3, 6:7, 6:3.
U odeljku Sadržaj izaberite omiljeni sport:
12:43 28.07.2024
12:42 28.07.2024
10:40 28.07.2024
01:01 28.07.2024
KOŠARKA (Ž)
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Portoriko posle velike borbe sa 58:55.
Mogle su izabranice Marine Maljković mnogo ranije da reše pitanje pobednika, ali su na kraju dozvolile dramu i potpuni povratak u igru protivnika koji je napravio seriju 14:0 u poslednjoj deonici.
Jako je bila važna blokada Stankovićeve, kao i njen koš iz penala posle toga.
Reprezentacija Srbije je dobro počela meč, prvu četvrtinu dobila je rezultatom 23:15. U drugoj četvrtini, Srbija je nastavila da povećava prednost, koja je u jednom trenutku bila 20 razlike. Košarkašice Srbije su na kraju prvog poluvremena vodile 43:26. Srbija je održavala prednost u trećoj četvrtini koja je završena rezultatom 55:36. Košarkašice Portorika su u poslednoj deonici napravile seriju od 14:0 i tako su smanjile prednost Srbije na 55:50.
Srbija je prvi koš u četvrtoj četvrtini postigla posle sedam minuta igre.
Portoriko je do kraja meča imao priliku da izjednači, ali je reprezentacija Srbije uspela sa sačuva prednost i na kraju pobedi, iako je u poslednjoj četvrtini postigla samo tri poena.
Najefikasnija u redovima Srbije bila je Dragana Stanković sa 15 poena, dok je Jovana Nogić ubacila 14. Saša Čađo je zabeležila 10 poena.
U redovima Portorika istakla se Triniti San Antonio sa 11 poena.
Srbija će u sredu od 13.30 časova igrati utakmicu drugog kola protiv selekcije Kine, dok će se Portoriko istog dana od 11 časova sastati sa Španijom. Španija je ranije danas posle produžetaka pobedila Kinu 90:89.
POBEDA!
Trijumf srpskih košarkašica na kraju od 58:55
Poslednji minut
Ušla je Stankovićeva u klinč sa protivnicama, čeka se odluka sudija. Za sada vodimo 57:52. Posle penala Portoriko dolazi na 57:55 i imaće poslednji napad.
Blokada Stanković! Bravo! Lopta za naše devojke
Poslednja dva minuta
Srbija vodi 57:52
36' - Drama
E, sada je već drama - 55:50. U ovoj deonici Portoriko je napravio seriju 14:2
36' - Nervoza
Ušle su naše devojke u trku i paniku, igraju nervozno i bespotrebno daju šansu Portoriku da se vrati - 55:47
33' - Prete Portorikanke
Ušle su Portorikanke u seriju i sada je 55:43
30' - Kraj treće četvrtine
Sigurna igra Marininih lavica, pobeda je na vidiku. Spremal se su se posebno za ovu utakmicu i sve ide u najboljem redu na pogon sjajne Nogić - 55:36
26' - Odlična Srbija
Drže naše devojke sve u svojim rukama i vode ubedljivo sa 50:33. Čađo, Nogić, Stanković i Janković su dale po osam poena
22' - Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, ostalo je samo da naše košarkašice privedu kraju posao jer imaju prednost od 45:26
20' - Poluvreme
Posle 20 minuta igre Srbija zasluženo vodi. Igraju izabranice Marine Maljković odlično, trče konstantno, vrše presing, pogodile su i neke trojke i zato imaju prednost od 43:26.
16' - Trojka Nogić
Sjajno se podigla Nogić i pogodila iz velike daljine - 31:19
12' - 25:17
Fantastična asistencija Dugalić, dobro igramo večeras. Evo i trojke Čađo - 28:17
10' - Kraj prve četvrtine
Probili smo led, vodimo sa 23:15. Solidna prva četvrtina našeg sastava
7' - Čađo!
Evo trojke Saše Čađo, Srbija vodi 17:10
5' - Odličan start
Pogodila je i Maša Janković, igraju naše devojke odlično, u kontranapadu stižu do 11:2
2' - 4:2
Vode naše devojke sa 4:2, teško se dolazi do poena na ovoj utakmici i verovatno ćemo tako nešto gledati i u nastavku
1' - Počela je utakmica!
Startovala je utakmica između Srbije i Portorika.
Igračice dve reprezentacije izašle su na parket i uskoro će početi duel.
Od 21.00 ženska košarkaška reprezentacija igra protiv Portorika.
TENIS

Iako je u nekoliko uvodnih poena delovao sigurno, Dušanu Lajoviću brzo je popustila koncentracija, a Nemac je to iskoristio i napravio brejk.
U samoj završnici seta na servis Marterera vodila se velika bitka, ali srpski teniser nije iskoristio svoje šanse i nemački teniser poveo je sa 1:0 u setovima.
Loše je počeo i drugi set, odmah je Dušan dopustio brejk, ali ovoga puta uspeo je da ga vrati. Razmenili su po još jedan i na kraju je morao da odluči taj-brejk.
Posle izuzetno hrabre i iscprne bobre Lajović je izborio odlučujući set.
U trećem setu srpski teniser prvi je došao do brejka, ali ne samo da je Marterer taj brejk vratio već je napravio i drugi i upisao pobedu.

3:6, 7:6 (8:6), 3:6 – Kraj
Poraz Dušana Lajovića.

3:6, 7:6 (8:6), 3:5 – Neverovatno...
Martenen je oduzeo servis gem Lajoviću i sada će servirati za meč.

3:6, 7:6 (8:6), 3:3 – Nemac vraća brejk
Posustao je srpski teniser i tako dozvolio protivniku da se vrati u meč.

3:6, 7:6 (8:6), 3:1 – Odličan!
Nemački teniser nema rešenje u ovim trenucima za Srbina.

3:6, 7:6 (8:6), 2:0 – Odmah brejk!
Na startu trećeg seta Dušan Lajović oduzeo je protivniku servis gem, a zatim je bez izgubljenog poena potvrdio brejk.

3:6, 7:6 (8:6) – Lajović se vratio!
Namučio se srpski teniser, morao je da uloži mnogo, ali posle velike borbe izborio je treći set.
3:6, 6:6 – Drama se nastavlja
Igraće se taj-brejk!

3:6, 5:5 – Nije kraj!
Ne predaje se Lajović. Ponovo je propuštao šanse, ali bio je uporan i vratio je brejk.

3:6, 4:5 – Šteta, novi brejk...
Nažalost, srpski teniser dopustio je protivniku da mu ponovo oduzme servis gem i napravi novi preokret.

3:6, 4:3– Bravo Dušane!
Posle mnogo muke konačno je Lajović vratio brejk i potom ga potvrdio. Srpski teniser vodi u drugom setu.

3:6, 2:3– Dobro je!
Četiri brejk lopte spasao je Dušan!

3:6, 1:2 – Marterer čuva prednost
Ponovo se na servis nemačkog tenisera igrao maratonski gem, ali nije uspeo da napravi brejk srpski teniser.

3:6, 0:1 – Odmah brejk za Nemca
Nije dobro počeo ni drugi set za srpskog tenisera.
3:6 – Lajović izgubio set
Velika bitka borila se u ovom gemu. Srpski teniser otvorio ga je sjajno, imao je dve brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. Međutim, sa druge strane dve set lopte propustio je Marterer.
Isto je bilo i sa trećom prilikom na obe strane, ali četvrtu koristi Nemac.

3:5 – Siguran gem
Odličan gem odigrao je srpski teniser.

2:4 – Spasava se Lajović
Dušan se suočio sa novim brejkom loptama, ali uspeo je da ih iskoristi posle dobrih prvih servisa kojih nije bilo mnogo od početka meča.
Na kraju srpski teniser stiže do gema.

1:3 – Brejk za Nemca
Iako je srpski teniser izveo nekoliko sjajnih poteza, protivnik je izborio brejk loptu i iskoristio je.

1:1 – Siguran Duci

Imao je Lajović više problema na svoj servis, ali je stigao do izjednačenja.

0:1 – Nemac otvara

Srpski teniser počeo je meč prvog kola na aktuelnom turniru protiv Nemca Maksimilijana Marterera. Nemački teniser prvi je servirao i osvojio gem bez velikih problema.

Od 18.00 Dušan Lajović igra protiv Maksimilijana Marterera.
KOŠARKA (M)
Košarkaši reprezentacije Srbije poraženi su od Sjedinjenih Američkih Država sa 110:84.
Dobro su se borili Orlovi, odigrali egal prvu četvrtinu, ali kada je Kevin Durent pogodio sve što je bacio ka košu našeg tima rešenja nije bilo.
Na kraju može da ostane i žal što je razlika bila na kraju ovako velika, utisak je da smo mogli i bolje da prođemo.
Najefikasniji u redovima Amerike bili su Durent sa 23 poena i Lebron Džejms sa 21. Nikola Jokić dao je 20 uz osam asistencija i pet skokova u našim redovima, Bogdanović je dodao 14, Dobrić 13, Micić 11, a Avramović 10 poena.
Bilo je lepih akcija, bilo je dobrih poteza, mogli su naši košarkaši uživo da vide kako je boriti se protiv najsnažnije ekipe na turniru, ali za nešto više moraće da sačekaju novu šansu.
Držali su se sve do poluvremena, ali u drugom delu utakmice izabranici Karija Pešića nisu imali snage da se odupru ovakvoj kanonadi i šutevima Amerikanaca.
Bilo bi lepo da turnir završe utakmicom protiv SAD u finalu.
Naredni meč Srbija igra 31. jula od 17 časova i 15 minuta protiv Portorika.
Ranije danas u grupi C Južni Sudan je pobedio Portoriko rezultatom 90:78.
KRAJ
Pobeda Amerikanaca od 110:84.
39' - 79:101
Šteta, povezali smo nekoliko loših napada, Amerikanci su to kaznili i povećali razliku
36' - Trojka Marinkovića
Pogodio je Vanja trojku i smanjio rezultat na 76:91
34' - Jokić
Lepe akcije, Jokić je pogodio na asistenciju Micića - 73:89
33' - 68:86
Amerikanci idu ka pobedi, ali je važno da naš tim bude poražen sa što manjom razlikom
30' - Orlovi u teškoj poziciji
Edvards je lepo pogodio pored Jovića. Jović je imao nekoliko loših napada i promašaja i zato je sada 65:84
28' - Amerikanci su se odlepili
Pojačali su Amerikanci, igraju snažno i teško je pratiti taj ritam - 61:76
25' - U igri smo
U igri su naši momci, ali prosto je jako teško igrati protiv ovakvog protivnika - 57:69
22' - Nesportska
Oštar je bio Džejms, kao i Embid, svirana je nesportska, Avramović je to kaznio sa penala - 53:63
21' - Džejms
Prošao je lako Džejms i pogodio. Jokić nije uspeo da pogodi trojku na startu drugog poluvremena - 49:60
20' - POLUVREME
Neverovatno je koliko su Amerikanci sve pogodili u ovom poluvremenu, Durent je ubacio 19 poena bez promašaja - 49:58. Da nije bilo Durenta možda bi i rezultat bio drugačiji, ali ovako je on pogodio sve što je šutnuo.
18' - Dobrićeva trojka uz faul!
Evo Dobrića, sjajna trojka uz faul, bitno je da se izdrži ova serija Amerikanaca koji pogađaju u serijama i ne maše ništa - 39:46
16' - Jokićev šou!
Prvo je obrnuo Embida, a potom i pogodio trojku - 36:40! Igramo odlično, borimo se protiv Amerikanaca i možemo za sada da budemo ponosni
15' - Micić dobar
Durent je dao 14 poena za šest minuta, Micić odgovara poenima sa poludistance i iz penala - 27:35
12' - Durent
Nezaustavljiv je Durent, pogodio je sve što je bacio ka košu - 23:30. Džejms je lako prošao i pogodio za 23:32.
Amerikanci vode 25:20, šteta za poslednjih nekoliko napada. Bogdanovića ne ide šut na ovoj utakmici, nadajmo se da će biti bolje
8' - Bore se naši momci
Sjajna akcija, Srbija vodi 17:14. Ipak, vezuju trojke Amerikanci i na taj način stižu do 20:20
6' - Jokić gubi lopte
Čudna situacija, Jokiću ispada lopta u par navrata, Amerikanci vezuju trojke preko Bukera i sada je 12:11
4' - Petrušev!
Sjajno je Petrušev prošao i pogodio, pre toga je Džejms zakucao - 6:2. Zatim još jedan pogodak - 10:2! Sjajan početak utakmice!
3' - Sjajan početak utakmice
Avramović je vrhunski prošao, dobio je asistenciju Jokića i pogodio - 4:0
Startovao je veliki spektakl! Fantastičan potez Avramovića koji je ukrao loptu i pogodio za 2:0
Igrači dve reprezentacije se zagrevaju i uskoro će početi duel.
Uskoro očekujemo početak utakmice koja se čeka još od žreba za ovaj turnir.
Muška reprezentacija od 17.15 igra protiv Amerike.
ODBOJKA

Odbojkaši Srbije poraženi su od selekcije Francuske rezultatom 25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 6:15.
Na startu aktuelnog takmičenja Srbija je dobila najtežeg mogućeg rivala odnosno Francusku koja je olimpijski prvak. Međutim, hrabra igra srpskom timu donela je prvi set.
Prednost je brzo istopljena jer su Francuzi počeli da briljiraju, sve manje greše i izvode maestralne poteze zbog čega su došli do izjednačenja, a potom istim rezultatom i do prednosti od 2:1 u setovima.
Nisu odustajali srpski odbojkaši, borili su se svom snagom i uspeli su da sačuvaju prednost u četvrtom setu, a potom i da izjednače na 2:2.
Iako je tada delovalo da su snage ova dva tima potpuno ujednačene na startu petog seta Francuska je rutinski stigla do velike prednosti i nije je ispuštala.
25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 6:15 – Pobeda Francuske

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 2:9
– Nemaju rešenje srpski odbojkaši

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 1:6 – Velika prednost francuskog tima.

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 1:3 – Greška Atanasijevića

25:23, 17:25, 17:25, 25:21, 0:1 – Blok Francuza na startu seta odluke.

25:23, 17:25, 17:25, 25:21 – Igra se peti set!

25:23, 17:25, 17:25, 24:21 – Set lopte za srpske odbojkaše!

25:23, 17:25, 17:25, 22:20 – Hrabar Kujundžić!

25:23, 17:25, 17:25, 19:19 – Na starhovite udarce koji stižu sa druge strane srpski odbojkaši imaju odgovor.

25:23, 17:25, 17:25, 16:17 – Nema predaje!

25:23, 17:25, 17:25, 14:15 – Strašnim servisom Francuzi stižu do prednosti.

25:23, 17:25, 17:25, 13:13 – Pogrešio je Ivović pri servisu, ali tu je Atanasijević da ponovo donese prednost srpskom timu. Međutim, uzvraćaju Francuzi.

25:23, 17:25, 17:25, 12:11 – Srbija je povela! Odmah je Francuska tražila tajm-aut.

25:23, 17:25, 17:25, 11:11 – Ne dozvoljavaju srpski odbojkaši protivničkoj ekipi da se „odlepi“.

25:23, 17:25, 17:25, 7:7 – Izjednačenje!

25:23, 17:25, 17:25, 5:7 – Pojačava ritam Francuska.

25:23, 17:25, 17:25, 2:2 – Ponovo je Srbija prva povela i u četvrtom setu, a onda su francuski odbojkaši izjednačili.

25:23, 17:25, 17:25 – Prvu koriste!

25:23, 17:25, 17:24 – Ivović poklanja Francuzima set lopte..
.
25:23, 17:25, 16:22 – Neverovatno... Bezuspešno se brani srpski tim.

25:23, 17:25, 15:18 – Bore se srpski odbojkaši svim snagama, ali kao da su sa druge planete Francuzi.

25:23, 17:25, 12:14 – Ponovo je prednost na strani Francuske, a smanjuje je Uroš Kovačević.

25:23, 17:25, 11:11 – Ivović asom donosi izjednačenje.

25:23, 17:25, 9:9 – Daleko bolju igru sada prikazuju srpski odbojkaši nego što je to bio slučaj u drugom setu.
25:23, 17:25, 2:2 – Vratili su se Francuzi.

25:23, 17:25, 1:0 – Dobro su srpski odbojkaši otvorili treći set.

25:23, 17:25 – Završen je drugi set koji je pripao reprezentaciji Francuske.

25:23, 13:21 – Veliku prednost u drugom setu imaju Francuzi.

25:23, 11:17 – Nema odgovora srpskog tima.

25:23, 7:12 – Francuski odbojkaši bolji su u drugom setu. Srbija ne može do prednosti.

25:23 – Atanasijević donosi Srbiji poen za osvajanje prvog seta!

21:21 – Prokockali su srpski odbojkaši prednost i prvi set je ušao u neizvesnu završnicu.

19:16 – Odlično Srbija igra protiv olimpijskog prvaka!

15:11 – Srpski odbojkaši ponovo su vratili prednost na svoju stranu i sada je uvećali.

8:8 – Poveli su Francuzi, ali sada su srpski odbojkaši poništili prednost.

5:5 – Ponovo se francuski odbojkaši vraćaju u igru i stižu do izjednačenja.

4:2 – Luburić je odličan na početku meča, a Srbi povećavaju prednost posle „pecanja“.

2:2 – Ujednačeno je na početku. Srpski odbojkaši ne uspevaju da sačuvaju prednost.

Muška reprezentacija Srbije u odbojci od 17.00 časova igra protiv Francuske.
DŽUDO
Strahinja Bunčić hrabro se borio za bronzanu medalju! Odolevao je protivniku Gusmanu Kirgizbajevu i uspevao odlično da izađa na kraj sa teškim situacijama.

Međutim, pao je na bok srpski džudista posle čega ostaje bez medalje i turnir završava na petom mestu.

Bez obzira na sve, ovo je njegov debi na aktulenom takmičenju i treba mu čestitati na ostavrene dve pobede.
VESLANJE

Martin Mačković i Nikolaj Pimenov su se kroz repasaž plasirali u polufinale, kao prvi u svojoj grupi!
VATERPOLO
Vaterpolo reprezentacija Srbije teškom mukom je uspela da savlada Japan u prvom kolu turnira, sa 16:15.
Dramatična je bila utakmica, Japanci su umalo šokirali branioca titule, ali je Srbija ipak ostvarila trijumf, zahvaljujući pre svih briljantnom Dušanu Mandiću.
2:0 - Mandić otvara utakmicu sa dva gola!
2:2 - Japanci imaju odgovor.
3:2 - Kapiten Jakšić vraća prednost!
4:2 - Vico postiže debitantski gol.
4:4 - Egal posle prve četvrtine.
4:4 - Nema gola iz penala, Japancu je ispala lopta iz ruke!
4:5 - Vodi Japan!
5:5 - Mandić za egal!
6:5 - Viktor Rašović za preokret!
7:6 - Dedović opet donosi razliku.
7:7 - Egal iz penala...
7:8 - Peti gol iz igrača više za Japance za kraj poluvremena!
9:8 - Preokret Srbije golovima braće Rašović!
11:8 - Srbija u seriji!
12:11 - Drama i dalje traje, završena je treća deonica.
PLIVANJE
Velimir Stjepanović nastupao je u kvalifikacijama kategorije 200 metara kraul, krenuo je iz staze broj 4 i odmah krenuo žestoko.
Prvi okret na 50 metara bio je 24,81 sekund, Boškan iz Slovenije ga je ugrozio, ali je Stjepanović prvi okrenuo i na sto metara.
Nastavio je sa odličnim ritmom srpski takmičar, brži je bio od Boškana i na 150 metara, potom je žestoko ubrzao i završio trku kao prvi sa vremenom 1.47,56.
Završio je Stjepanović kao 18. u ukupnom plasmanu, biće druga rezerva za polufinale.
DŽUDO
Strahinja Bunčić nastupao je u kvalifikacijama protiv Jašara Nadžafova iz Azerbejdžana, a potom je za rivala imao Matea Pirasa iz Italije koga je savladao za plasman u četvrtfinale turnira!
Nekadašnji kadetski šampion Evrope je u prvom duelu odlično branio nalete rivala, ali su obojica potom dobila po opomenu zbog pasivnosti. Usledilo je obaranje Nadžafova, Bunčić nije uspeo da spreči taj atak, Bunčić je sve vreme dobijao savete od selektora i potom je popravio nastup.
Na dva minuta do kraja borba je vraćena na početak, dobili su ponovo još po jednu opomenu, Bunčić nikako nije uspevao da obori rivala, ali je i dobro branio pokušaje rušenja. U poslednji minut ušli su sa 0:0 i po dve opomene, Nadžafov je bio agresivan, a Strahinja je zatim ostvario spektakularno bacanje iz partera za prednost od 1:0. na 30 sekundi do kraja!
Usledila je borba u parteru u kojoj je Strahinja ostao u kontroli i na kraju ostvario pobedu minimalnim rezultatom za plasman u narednu rundu, odnosno osminu finala.
U borbi za četvrtfinale Bunčić se sastao sa Italijanom Mateom Pirasom, odmah je napao, nije uspeo, ali se potom i dobro branio, na isteku prvog minuta duela.
Usledila je opomena zbog neaktivnosti za obojicu takmičara, Bunčić je diktirao tempo, branio je polugu Italijana i naneo mu je bol u levoj ruci, što je bilo evidentno. Bunčić je dobio poen, ali su potom sudije promenile odluku i ostavile rezultat na 0:0 pred poslednji minut. I konačno, Bunčić je uspeo da ostvari dobar zahvat i stigne do prvog poena, na 24 sekunde do kraja.
Na 15 sekundi je imao novu šansu, a do kraja duela se briljantno branio i plasirao se u četvrtfinale turnira!
STRELJAŠTVO
Od 9.30 Damir Mikec nastupao je u finalu discipline deset metara vazdušni pištolj.
Nije uspeo da ponovi rezultat iz kvalifikacija kada je bio najbolji i ostao je na dalekom sedmom mestu.
Na istoj distanci, u kategoriji puške, u kvalifikacijama je takmičenje završio Lazar Kovačević, zauzevši tek 37. mesto.