Dijana i Roman pobedili – Mira, Pavel i Katarina zaustavljeni

© AFP 2023 / DIMITAR DILKOFFDijana Šnajder
Dijana Šnajder - Sputnik Srbija, 1920, 28.07.2024
Dijana Šnajder, otvorila je dan ruskih tenisera i teniserki na aktulenom takmičenju pobedom nad Elizabetom Ćočereto rezultatom 6:2, 7:5. Iznenađenje je doživela Mira Andrejeva koja je poražena od Magde Linet rezultatom 6:3, 6:4. Roman Safijulin pobedio je Alehandra Tabila 6:4, 6:4, dok je Pavel Kotov savladan od strane Stana Vavrinke 6:1, 6:1.
U sjajnoj je formi Dijana Šnajder, a u to se uverila i Italijanka koja nije imala odgovor i na kraju nije zadala velike probleme Ruskinji.
Rano je ruska teniserka počela da preti brejkom, a rano ga je i napravila i tako povela u prvom setu. Snažniji otpor Italijanka je pružila u drugom setu, vraćala je brejkove, ali ponovo je jedan više imala Dijana koja se plasirala u dalju fazu takmičenja.
To nije uspela da uradi Mira Andrejeva koja je na takmičenje stigla umorna posle osvajanja titule u Rumunije pa zato verovatno nije uspela da prikaže maksimum. Poljakinja je to iskoristila i slavila posle dva seta.
Poraz je upisala i Katarina Aleksandrova koju je Kinesinja Juan savladala posle tri seta 7:5, 6:7, 6:2.
Do pobede je stigao Roman Safijulin koji je bez problema eliminisao Čileanca Tabila za sat i 30 minuta.
Rešenje za motivisanog Stana Vavrinku nije imao Pavel Kotov koji je za ceo meč uspeo da izbori samo dva gema.