Tadić „pakovao“ – Birmančević pogodio!

© Tanjug / Nemanja JovanovicDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2024
Srpski fudbaleri imali su zapažene uloge u pobedama njihovih timova u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Dušan Tadić bio je asistent za Fenerbahče protiv Lugana u ludom meču na zvaničnom debiju Žozea Murinja, dok je Veljko Birmančević postigao gol u trijumfu Sparte na gostovanju.
Sparta i Praga slavila je na nezgodnom gostovanju u Irskoj protiv Šamrok Roversa rezultatom 2:0, a prvi gol postigao je srpski reprezentativac Veljko Birmančević u 38. minutu.
Njegov pogodak trasirao je put češkom predstavniku ka trijumfu, koji je „overio“ Tomas Vjesner u 65. minutu, pa je jasno da su Česi u velikoj prednosti pred revanš iduće nedelje pred svojim navijačima u Pragu.
Radovao se posle preokreta i Fenerbahče pod komandom Žozea Murinja u prvom meču na evropskoj pozornici. U ludom meču sa sedam golova, pao je Lugano u Švajcarskoj rezultatom 4:3, a bivši kapiten Srbije „kumovao“ je drugom kolu za totalni preokret Turaka.
Prethodno su domaći poveli preko El Vafija već u četvrtom minutu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Edin Džeko izjednačio iz penala.
Vojvodina - Partizan, fudbal - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2024
Drsko i bezobrazno: Ukrajinci diskriminisali Srbe – bez prevoda!
Na samom startu drugog poluvremena ponovo je put do mreže pronašao Džeko i to na asistenciju Dušana Tadića.
Bislimi je poravnao na 2:2, ali je Džeko stigao do het-trika u 67. minutu.
Ni tu uzbuđenjima nije bilo kraja, jer je rezervista Fenera Kadioglu, koji je zamenio Tadića, pogodio mrežu Lugana.
Konačnih 3:4 postavio je Valenzuela u 94. minutu, čime je ostavio tračak nade da Švajcarci u revanšu u Istanbulu mogu da izbegnu eliminaciju.
Podsetimo, Partizan će, u slučaju da ispadne od Dinamo Kijeva, igrati sa poraženim iz pomenutog dvoboja.