Piksi ga „precrtao“ – Joveljić odgovorio sa dva gola /video/

Dejan Joveljić - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2024
Srpski napadač Dejan Joveljić bio je dvostruki strelac u pobedi Los Anđeles Galaksija nad Dalasom rezultatom 3:1 (1:1). Iako bivšeg fudbalera Crvene zvezde, Anderlehta i Ajntraht Frankfurta nema na spisku Srbije za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, on ne prestaje da trese mreže u Americi.
Dejan Joveljić „uskakao“ je na Piksijeve spiskove u prethodnom periodu, ali se nije našao na onom ključnom za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.
Jasno je da je konkurencija u napadu bila paklena, počev od Aleksandra Mitrovića i Dušana Vlahovića, preko Luke Jovića do Petra Ratkova, ali možda je tu i bilo prostora za Dejana Joveljića.
Bilo kako bilo, selektor je taj koji „seče“ i koji na kraju polaže račune i snosi odgovornost nakon uspeha ili neuspeha.
Saša Ilić - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2024
Samo čudo spasava srpsku legendu u Rusiji
Joveljić je u MLS ligi nastavio da radi ono što radi fantastično, a to je da postiže golove. Već u četvrtom minutu meča sa Dalasom zatresao je mrežu gostiju.
Izjednačio je Patrikson Delgado u 22. minutu, da bi Joveljić bio precizan sa 11 metara u 66. minutu.
Pobedu Los Anđeles Galaksija „overio“ je bivši fudbaler Barselone Riki Puđ u četvrtom minutu sudijske nadoknade.
Dejan Joveljić je dugo bio na vrhu liste strelaca sa Luisom Suarezom, Lionelom Mesijem i Kristijanom Bentekeom, ali je trenutno Belgijanac poprilično odmakao. Srbin je na koti devet, dok Benteke deli tron sa Arangom, obojica su postigli po 13 golova. Slede Mesi i Suarez sa po 11 golova.