Oblak sa penala eliminisao vicešampiona Evrope – „Milioneri“ s dva udarca stigli u četvrtfinale

© AP Photo / Manu FernandezAtletiko Madrid
Atletiko Madrid - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2024
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su sa 2:0 savladali PSV na svom terenu, posle remija u Holandiji i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona, dok je pobednik dvomeča između Atletika i Intera u Madridu odlučen penalima zbog rezultata 2:1 za domaće pošto su Italijani prethodno slavili sa 1:0.
U penal seriji je briljirao slovenački golman i član Atletika Jan Oblak koji je odbranio dva penala, a u poslednjoj seriji je kapiten Intera Lautaro Martines poslao loptu preko gola.
Utakmicu koja je počela u isto vreme, ali se završila za 90 minuta, Dortmund je rano „otvorio“ protiv gostiju iz Ajndhovena.
Džejdon Sančo je izuzetno pametnim i preciznim udarcem sa 18 metara po zemlji pogodio bliži ugao Benitezovog gola za erupciju oduševljenja na „Vestfalenu“.
Očekivala se „kiša golova“ posle toga, ali su mreže iznenađujuće mirovale sve do sudijske nadoknade kada su domaći overili pobedu pogotkom Marka Rojsa za konačnih 2:0.
Vredi napomenuti, u 76. minutu posle asistencije VAR poništen je gol Filkruga zbog ofsajd pozicije.
Možda i derbi osmine finala Lige šampiona odigran je u Madridu, gde je pobednik duela između Atletika i Intera odlučen posle regularnih 90 minuta igre.
Duplirali su Italijani prednost stečenu iz prve utakmice golom Di Marka u 33. minutu posle asistencije Barele.
Nepunih 120 sekundi kasnije izjednačenje Atletiku doneo je Antoan Grizman – 1:1.
Atletiku je očajnički bio potreban još jedan pogodak u mreži gostiju iz Italije i stigao je preko Memfisa Depaja u 87. minutu, što je značilo put u produžetke, a potom i penale.
Vezista Intera Čalhanoglu je prvi stavio loptu na belu tačku i lako je savladao golmana Atletika Oblaka da bi potom Depaj zakucao u mrežu Zomera.
Oblak je odbranio mlak šut Sančesa, a zatim Zomer udarac koji je uputio Saul za ostanak rezultata 1:1.
Seriju odbrana nastavio je Oblak protiv Klasena, Rikelme je bio precizan za 2:1, Ačerbi je izjednačio, a Korea povisio na 3:2.
Petu seriju je pod imperativom pogotka otvorio Martines, ali je kapitenski poslao loptu visoko preko gola što je značilo ispadanje Intera, prošlogodišnjeg finaliste Lige šampiona.
Žreb za četvrtfinale Lige šampiona biće održan u petak, 15. marta u Nionu od 12 časova.