Zvezdina stotka protiv nemoćne Krke: Crveno-beli plesali na terenu

© Sputnik / Lola Đorđević Košarkaš Crvene zvezde Luka Mitrović
 Košarkaš Crvene zvezde Luka Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2024
Košarkaši Crvene zvezde upisali su izuzetno ubedljivu pobedu protiv Krke rezultatom 110:57 (31:11, 25:16, 25:17, 29:13 ) u 22. kolu ABA lige.
U Evroligi ne blistaju, ali u ABA ligi iznenaditi Crvenu zvezdu ravno je nemogućem. U to se sada uverila i Krka.
Silovito su crveno-beli otvorili utakmicu, a već posle pet minuta igre imali su dvocifrenu razliku koju su samo nastavili da uvećavaju. U jednom trenutku prednost je dostigla 22 poena.
Ništa košarkaši Krke nisu uspevali da promene ni u drugoj četvrtini, a Zvezda je imala veliki broj rasploženih igrača.Vođstvo je ilo i do preko 30 poena i već je tada čini se mogla da se upiše pobeda.
Najbolju deonicu gosti su odigrali u trećoj četvrtini, ali i ona je pripala crveno-belima koji su i u tih deset minuta ubacili 25 poena.
Poslednjih deset minuta bila je viđena dominacija Zvezde, kao i tokom cele utakmice. Bez dovoljno energije u odbrani i napadu mučila se Krka, a crno-beli su na drugoj strani plesali u zanosnom ritmu.
Trojica Zvezdinih igrača posebno su se istakli na ovom meču. Smart je upisao 21 poen i skok, a sjajni Jago imao je dabl-dabl učinak od 18 poena, šest skokova i 12 asistencija. Luka Mitrović upisao je 19 poena, skok i dve asistencije.